Domžale, 15. 05. 2014 19.48 |

Košarkarji Uniona Olimpije so na drugi tekmi polfinala premagali Helios z 69:68 in izsilili odločilno tekmo. Domžalčani so imeli napad za zmago, a je Dragiša Drobnjak blokiral met Đorđeju Majstoroviću. Podvig je uspel Hopsom, ki so presenetili državne prvake (86:82) in prav tako preložili odločitev o finalistu.

Ljubljančani so tudi tokrat nastopili brez Sasuja Salina, Deividusa Gailiusa in Jakova Vladovića (ta je sicer na parket stopil za nekaj minut, a ga zapustil poškodovan), vendar za razliko od prve tekme v torek odigrali veliko bolj zbrano in motivirano. V štiridesetih minutah sicer niso zadeli niti ene trojke, so pa zato imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Dina Murića, ki je odigral eno najboljših partij v zeleno-belem dresu. Dosegel je 26 točk in 16 skokov (indeks 31), dva od teh košev pa sta prišla tudi v odločilnih zadnjih minutah.

Potek tekme je bil podoben kot pred 48 urami 15 kilometrov stran v Ljubljani. Tedaj so gostje vodili večji del srečanja in na koncu slavili za tri točke, tudi tokrat pa so bili domači tisti, ki so lovili rezultat. V 33. minuti so se približali na 56:58, v zadnji minuti po trojki Matica Rebca in zabijanju Đorđa Majstorovića pa na 66:67. Po dveh prostih metih Heliosa je imela Union Olimpija zadnji napad, vendar žoge ni uspela prepeljati čez sredino, saj jo je Igor Marić spretno prestregel. Domačim je tako ostal zadnji napad, ki ga pa Majstorović ni uspel zaključiti. S potezo tekme oziroma blokado mu je met na koš v zadnji sekundi preprečil več kot deset centimetrov nižji Dragiša Drobnjak.

Zmago Sagadin
Zmago Sagadin FOTO: Damjan Žibert

Hopsi presenetili štirikratne zaporedne državne prvake

Zmaga s 43 točkami razlike na prvi polfinalni tekmi je očitno uspavala Novomeščane, hkrati pa podžgala Polzelane, ki so pred domačo publiko nastopili izjemno motivirani. Ni jih zmotila niti polurna prekinitev tekme v prvi četrtini zaradi izpada elektrike. Že tedaj so bili na semaforju v ospredju, prednost pa so nato uspešno držali vse do konca.

V zadnjih minutah (79:66), ko je že kazalo, da bodo Hopsi zlahka prišli do zmage, so Novomeščani pokazali zobe. Z agresivno obrambo po celem igrišču so gostitelje prisilili v napake ter v zadnji minuti prišli v položaj za zmago. Pol minute pred koncem pri zaostanku dveh točk (81:79) so celo presekali napad Hopsov, Sani Bečirović je vrgel trojko za vodstvo, isti igralec pa je nato imel še dva prosta meta za izenačenje. Zgrešil je oba in tehtnica se je dokončno nagnila na domačo stran. Simo Atanacković (18 točk), Goran Jagodnik (21 točk, 10 skokov) in Aleksis Mangikri Wangmene (18 točk) te priložnosti niso več izpustili iz rok in s črte prostih metov zapečatili zasluženo zmago.