Union Olimpija namučila Nižni Novogorod, a ostaja brez zmage v drugem delu

Ljubljana, 20. 01. 2016 22.11 |

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala. Pred domačimi gledalci v Stožicah so morali priznati premoč ruski ekipi iz Nižnega Novgoroda, ki je zmagala z 79:73.

Ljubljančani ostajajo brez zmage v drugem delu evropskega pokala.
Ljubljančani ostajajo brez zmage v drugem delu evropskega pokala. FOTO: Miro Majcen

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala. Pred domačimi gledalci v Stožicah so morali priznati premoč ruski ekipi iz Nižnega Novgoroda, ki je zmagala z 79:73. Ljubljančani tako ostajajo brez zmage v drugem delu tekmovanja, v naslednjem krogu 26. januarja pa jih čaka isti tekmec, tokrat v milijonskem mestu 400 kilometrov vzhodno od Moskve.

Nižni Novgorod je v Stožicah zabeležil prvi dve točki v drugem delu. Povsem zasluženo, saj je vodil večji del srečanja. V prvem polčasu je imel že 15 točk naskoka, tudi v nadaljevanju pa je znal ubraniti prednost. Zeleno-beli so sicer grozili - v tretji četrtini so se približali na 54:55, slabih pet minut pred koncem tekme pa so celo izenačili rezultat (68:68), vendar niso imeli dovolj moči za popoln preobrat. Gostje so vprašanje zmagovalca rešili z delnim izidom 8:0.

Pri Unionu Olimpiji so imeli štirje igralci dvomestno število točk - Miha Lapornik 15 točk, 5:7 za dve točki, Sava Lešić 14 točk, 5 skokov, Dawan Robinson 14 točk, 4 skokov in Saša Zagorac 13 točk, 10 skokov.

Union Olimpija - Nižni Novgorod 73:79 (17:28, 35:48, 56:62)