Union Olimpija nemočna na gostovanju v Franciji

Nanterre, 21. 10. 2015 22.17 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem krogu evropskega pokala v skupini A na gostovanju morali priznati premoč Nanterru. Francozi so slavili z rezultatom 85:72. Največ, 18 točk je za poražene zmaje dosegel Sava Lešić.

Varovanci Gašperja Potočnika niso imeli svojega dne.
Varovanci Gašperja Potočnika niso imeli svojega dne. FOTO: Damjan Žibert

Union Olimpija je v tekmo vstopila solidno, a z domačini držala priključek le do izida 4:4, nato pa so se Francozi odlepili z delnim izidom 8:0. Prednost so uspešno zadrževali in do konca prve četrtine celo povišali na visokih 13 točk (28:15). V drugi četrtini so zmaji pokazali precej boljši obraz in z učinkovito igro v napadu po zaslugi tria Gregor HorvatSava Lešić-Miha Lapornik skorajda prepolovili zaostanek s prve četrtine. Ta je ob polčasu znašal -7 (42:49).

Z dobro igro so košarkarji Uniona Olimpije nadaljevali tudi v drugem polčasu, saj so se po košu Ronaldsa Zakisa približali na 50:52, a so do konca tretje četrtine močno popustili in Francozi so se z delnim izidom 15:7 znova odlepili na dvomestno razliko (67:57). Še slabše, kot so zaključili tretjo, pa so varovanci Gašperja Potočnika pričeli zadnjo četrtino. Dobrih sedem minut pred koncem tekme so košarkarji Nanterra povedli za visokih 17 točk (77:60). Sledil je popoln razpad sistema in Francozi so se na koncu veselili zmage z 85:70.