Union Olimpija zmagoslavno iz Dijona

Dijon, 14. 01. 2015 21.24 |

T.Š./STA
5

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu drugega dela evropskega pokala gostovali v Franciji. Ljubljančani so premagali gostitelje iz Dijona s 81:77 in dosegli prvo zmago v nadaljevanju tega tekmovanja. Kanacević je dosegel 27 točk.

Moštvo Uniona Olimpije je v 1. krogu drugega dela evropskega pokala v Stožicah gostila nemški Bamberg in tekmo izgubila. Drugi krog je Ljubljančane popeljal v Francijo, kjer so se pomerili z Dijonom in dosegli lepo zmago. Zmaji so po prvem polčasu vodili za točko (37:36), najbolj razpoložen je bil Halil Kanacević, ki je dosegel 14 točk. V drugem polčasu je odločitev o zmagovalcu ob zelo izenačeni igri padla v končnici tekme. Olimpija je tesno vodila celotni drugi polčas, a se Dijon ni predal, vseeno so zeleno-beli slavili za štiri točke (81:77). Izjemen je bil prvi strelec tekme Kanacević z dvojnim dvojčkom, dosegel je kar 27 točk in 13 skokov, dodal še ukradeni žogi in podajo v 33 minutah igre.

Halil Kanacević
Halil Kanacević FOTO: Damjan Žibert

Olimpija je tekmo začela z zgrešenim metom Kanacevića, ki se je v naslednjem napadu odkupil s trojko, po dveh uspešnih domačih napadih pa je bilo 4:3. Ljubljančani so odgovorili z delnim izidom 6:0, Dijon se je vrnil s trojko, bil povsem blizu še pri 9:11, nato pa so gosti z učinkovito igro v napadu le še večali prednost. Po sedmih zaporednih točkah Blaža Mahkovica je bil 21:12. V prvih desetih minutah so vseh 26 točk dosegli trije igralci Olimpije, Kanacević 12, Mahkovic devet in Hristo Nikolov pet. Povsem drugače so domači zaigrali v drugih desetih minutah. Počasi so se približevali, pet minut pred polčasom zaostajali 25:28, a so se gosti še enkrat nekoliko oddaljili, v zaključku pa jih je Dijon povsem ujel. Petnajst sekund pred odhodom na odmor je Gregor Horvat napravil tehnično napako, kar so Francozi izkoristili za 34:37, na točko zaostanka pa so se približali štiri sekunde pred koncem, ko je dva prosta meta zadel Erving Walker.

Dijon je drugi polčas odprl s trojko Stevena Grayja za 39:37. Olimpija je izenačila, Gray pa je še enkrat zadel met za tri točke. Zeleno-beli so nato prevzeli pobudo, Andre Harris je s trojko izenačil na 45. točki, do konca tretje četrtine pa je Olimpija znova pobegnila na nekoliko varnejšo prednost (50:56). Kanacević je na začetku zadnje četrtine dosegel pet točk, po trojki Paola Marinellija je bilo 66:56 in kazalo je, da bi si lahko Olimpija nabrala dovolj prednosti. A se je Dijon držal v igri, zaostajal pet točk, 3:41 minute pred koncem je pomembno trojko zadel Dino Murić, toda Francozi se niso predali. Walker je vrnil z enako mero, Marko Marinović je zapravil žogo, Gray pa je to kaznoval še z eno trojko (69:71). Gosti so še enkrat pobegnili na 78:71, domači so se še zadnjič približali, tudi z nekaj zadetimi meti iz težkih položajev, a Olimpija je zdržala in zmagala za štiri točke (81:77).

Dijon - Union Olimpija 77:81 (16:26, 36:37, 52:58)