Union Olimpija za točko izgubila z Zenitom

St. Peterburg, 10. 12. 2014 19.16 |

T.Š./STA
3

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu evropskega pokala gostovali v ruskem St. Peterburgu. Domači Zenit je zmagal s 75:74 in tako vrnil Ljubljančanem za poraz na prvi medsebojni tekmi v Stožicah.

Tekmec Uniona Olimpije v skupini D je bil Zenit iz Sankt Peterburga. Ljubljančani so na prvi medsebojni tekmi v Stožicah Zenit premagali s petimi točkami razlike. Ruska zasedba je bila tokrat boljša in je zmagala za točko (75:74) . Trener Aleš Pipan ni mogel računati na poškodovana Sasuja Salina in Hrista Nikolova, najboljši posameznik je bil povratnik po poškodbi Dino Murić, ki je v 20 minutah na parketu dosegel 15 točk ob metu iz igre 7:9. Ob tem je imel še pet skokov. Najvišji statistični indeks pa je zbral Alen Omić (20), ki je vseh svojih 12 točk dosegel v prvem polčasu, ob tem pa je ujel še 13 odbitih žog. Za Union Olimpijo poraz za točko pomeni, da bodo v primeru istega števila zmag in porazov v primerjavi z Zenitom uvrščeni pred njim. Za dosego cilj, se pravi tretjega mesta v skupini D, morajo v zadnjem krogu naslednji teden doma premagati le še zadnjeuvrščeno Rigo.

V prvem delu so zmaji imeli že 12 točk zaostanka, v nadaljevanju, ko so izboljšali igro v obrambi ter predvsem izenačili skok, pa so se približali tekmecu, vendar ga nikoli niso prehiteli. Že v 26. minuti so prišli na 49:46, tri razlike pa je bilo tudi tri minute pred koncem (67:64). Sedemdeset sekund pred koncem je Zenit vodil 74:67. A sledila je trojka Paola Marinellija, nato še hiter protinapad Blaža Mahkovica, tako da so v zadnji napad domači krenili s prednostjo 74:72. Ljubljančani bi lahko poskusili s hitro osebno napako izsiliti podaljšek ali celo zmago, vendar tega za izpolnitev naloge sploh niso potrebovali. Tako sta se na koncu obe ekipi veselili; Rusi zavoljo pete zmage, Ljubljančani pa, ker so le še korak oddaljeni od tretjega mesta, ki jim v drugem delu prinaša nekoliko lažje tekmece, predvsem pa krajša gostovanja.

Košarkarji Uniona Olimpije so izgubili v Rusiji.