Udrihov Milwaukee šokiral Jamesa in druščino

Miami, 23. 01. 2012 07.58 |

Prvovrstno presenečenje v ameriški košarkarski ligi NBA so v noči na ponedeljek pripravili košarkarji moštva Milwaukee Bucks, ki so na gostovanju "prizemljili" glavne kandidate za šampionski prstan, zasedbo Miami Heat.

"Velik dosežek," je po drugi zaporedni zmagi proti uglednim tekmecem povedal član Milwaukee Bucksov Shaun Livingston, ki predvsem ni pričakoval, da bo v petek padel New York, še večje presenečenje za vse pa predstavlja zmaga nad visokoletečim Miamijem, ki se odkrito spogleduje s šampionskim prstanom: "Za nas, ki smo v rezultatsko katastrofalnem položaju, sta dve zaporedni zmagi proti uglednim tekmecem uspeh. Sploh skalp proti zelo kakovostnemu Heatu. Upam, da bo to ustrezno okrepilo naš kolektivni duh in samozavest, ki nam je je po zadnjih porazih manjkalo."

Beno Udrih (levo) se je skupaj s soigralci veselil zmage nad Miamijem.
Beno Udrih (levo) se je skupaj s soigralci veselil zmage nad Miamijem. FOTO: Reuters

Miami je z 21:18 dobil uvodno četrtino, druga je z 28:20 pripadla Bucksom, tretja Miamiju (22:19), sklepni del dvoboja pa je pripadel zmagovalcem (26:19). K zmagi z 91:82 je največ prispeval Brandon Jennings (23 točk), pri poražencih pa je bil z 28-imi najbolj učinkovit LeBron James. Beno Udrih je pri zmagovalcih v 13 minutah dosegel tri točke, dvakrat uspešno podal, ukradel prav toliko žog in enkrat uspešno skočil za žogo.

Miami Heat – Milwaukee Bucks 82:91
Washington Wizards – Boston Celtics 94:100
Los Angeles Lakers – Indiana Pacers 96:98
Los Angeles Clippers – Toronto Raptors 103:91
New Jersey Nets – Charlotte Bobcats 97:87