Udrihov Milwaukee bližje zmagi kot Dragićev Houston

Ljubljana, 03. 03. 2012 08.27 |

Košarkarji NBA-moštva Milwaukee Bucks (Beno Udrih) so morali na gostovanju pri Atlanta Hawksih priznati premoč gostiteljem (99:94). S 117:105 so pri Denver Nuggetsih izgubili tudi Houston Rocketsi (Goran Dragić).

Košarkarji Atlante so Milwaukee Buckse Bena Udriha premagali v izdihljajih dvoboja, ko je odločilno trojko zadel Srb Vladimir Radmanović (99:94), sicer pa imajo veliko zaslug za zmago tudi igralci s klopi, ki so tokrat v zadnji četrtini prispevali 32 od 34 točk moštva. To je pomembna zmaga Hawksov, saj se počasi pobirajo po zadnjih skromnih predstavah. Na zadnjih osmih dvobojih so namreč vknjižili vsega dve zmagi. "Lepo je pogledati statistiko in ugotoviti, da so igralci s klopi izdatno pomagali do skalpa,“ je po tekmi dejal najučinkovitejši posameznik pri zmagovalcih Josh Smith (24 točk, 19 skokov).

Beno Udrih je dosegel 12 točk.
Beno Udrih je dosegel 12 točk. FOTO: Reuters

Manj razlogov za zadovoljstvo pa so imeli Bucksi, ki so 11,9 sekund pred koncem prejeli nesrečno trojko Radmanovića in se poslovili od možnosti za zmago. "Težaven met, a tako tipičen za Radmanovića,“ je bil po porazu kratek trener gostov Scott Skiles. Udrih je v 29 minutah dosegel 12 točk.

V noči na soboto pa so morali premoč Denver Nuggetsom priznati tudi Houston Rocketsi (117:105) Gorana Dragića. Ljubljančan je v 25 minutah dosegel 6 točk.

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 99:94
Houston Rockets - Denver Nuggets 105:117
Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 99:102
Boston Celtics - New Jersey Nets 107:94
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 91:111
Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 105:83
New Orleans Hornets - Dallas Mavericks 97:92
San Antonio Spurs - Charlotte Bobcats 102:72