Udrih z dvojnim dvojčkom 'izkoristil' odsotnost Dragića

Denver, 16. 01. 2016 08.24 |

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto v gosteh premagalo Denver Nuggets z 98:95. Beno Udrih je tekmo začel v prvi postavi moštva s Floride ter tekmo končal z dvojnim dvojčkom. Dosegel je 11 točk in zbral tudi natanko toliko podaj.

Beno Udrih je na parketu preživel kar 37 minut.
Beno Udrih je na parketu preživel kar 37 minut. FOTO: AP
Oslabljeni košarkarji vročice so v Denverju igrali brez poškodovanih Gorana Dragića, Chrisa Andersena in Dwyana Wada. Dobro je igral Beno Udrih, ki je dosegel dvojnega dvojčka, v 37 minutah je 11 točkam dodal še toliko podaj in vse skupaj začinil s tremi ujetimi žogami. Še bolj se je izkazal njegov soigralec Hassan Whiteside, ki je zablestel s trojnim dvojčkom. Ob 19 točkah je v statistiko vnesel 17 ujetih žog in enajst blokad, tekmo pa je 55 sekund pred koncem zapečatil prvi strelec gostov Chris Bosh, ki je zadel z metom iz skoka.

Whiteside, ki je imel v preteklosti sicer težave z desnim kolenom, je dobro nadomestil prvega zvezdnika Wada, drugič v sezoni je dosegel trojnega dvojčka. V drugem polčasu je namreč nanizal deset točk, 12 skokov in sedem blokad. "Trenerju sem dejal, ko sem stopil na avtobus, da je koleno precej bolje. Dejal sem mu, naj mi ne omejuje minut in da sem znova tisti stari Hassan, kakršnega me pozna," je po tekmi dejal Whiteside.

Tyler Johnson je za Miami s klopi dodal 15 točk. Wade, ki je manjkal zaradi poškodbe obeh ramen, je izpustil prvo tekmo v tej sezoni. Miami je sicer na tekmi zaostajal tudi za 18 točk v prvem polčasu, a so bili nato košarkarji vročice v tretji četrtini boljši z izidom 30:16. Poleg Darrella Arthurja z 18 točkami, se je za Denver izkazal še Emmanuel Mudiay s 16 točkami.

Dwyane Wade (v sredini) je zaradi poškodbe ramena zmago svojih soigralcev spremljal le s klopi. FOTO: AP

V ostalih tekmah so Indiana Pacers s 104:118 izgubili proti Washington Wizards, Oklahoma City Thunder so bili s 113:93 boljši od Minnesota Timberwolves, Boston Celtics pa so Phoenix Suns ugnali s 117:103.

Brooklyn Nets so morali Portland Trail Blazers priznati premoč s 104:116, Chicago Bulls pa Dallas Mavericks s 77:83. New Orleans Pelicans so Charlotte Hornets premagali s 109:107, Houston Rockets so proti Cleveland Cavaliers klonili s 77:91, Milwaukee Bucks pa so Atlanta Hawks po podaljšku premagali s 108:101.

Indiana Pacers - Washington Wizards 104:118
Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 113:93
Boston Celtics - Phoenix Suns 117:103
Brooklyn Nets - Portland Trail Blazers 104:116
Chicago Bulls - Dallas Mavericks 77:83
New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets 109:107
Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 108:101 (podaljšek)
Denver Nuggets - Miami Heat  95:98