New York, 10. 04. 2017 07.40 |

Medtem ko je Goran Dragić z Miami Heat v pričakovanju odločitve o nastopu v končnici lige NBA, sta tri dni pred koncem rednega dela nastopila Beno Udrih in Saša Vujačić. Detroit je premagal Memphis s 103:90, New York pa je bil nemočen proti Torontu s 97:110.

Oba slovenska košarkarja sta dobila priložnost za igro. Beno Udrih je v 21 minutah na parketu dosegel 11 točk ter imel 5 podaj in dva skoka, Saša Vujačić pa je v 17 minutah vpisal 2 točki, 3 skoke in prav toliko podaj. Obe ekipi nimata več možnosti za uvrstitev v končnico. Miami, ki boj za 'playoff' bije s Chicagom in Indiano, bo tako kot slednja danes odigral predzadnjo tekmo rednega dela. Gostil bo aktualne prvake Cleveland Cavaliers, nato pa bo v sredo doma igral še z Washingtonom. Chicago, ki ima enako razmerje zmag in porazov kot Miami, a boljše medsebojni seštevek, bodo gostili Orlando in Brooklyn, Indiano, ki ima zmago več od Chicaga in Miamija, pa čakata še Philadelphia in Atlanta. V zgodovino pa se je zapisal Russell Westbrook. Dosegel je 42. trojnega dvojčka v sezoni - 50 točk, 16 skokov, 10 podaj - in tako prehitel rekord Oscarja Robertsona iz 1961-62. "To je nekaj, kar sanjaš kot otrok. Neverjetno, da mi je uspelo. Počaščen sem, da sem dobil to priložnost in jo izkoristil," je dejal Westbrook, ki je do dosežka prišel štiri minute pred koncem tekme z Denverjem, ko je zabeležil deseto podajo. Za nameček je njegova ekipa zmagala s 106:105.

Russell Westbrook
Russell Westbrook FOTO: AP

Nov nepričakovan poraz so doživeli prvaki iz Clevelanda, ki so po podaljšku klonili v Atlanti. Slednja je postala šele tretja ekipa v zgodovini lige NBA, ki je v zadnji četrtini nadoknadili vsaj 26 točk zaostanka in zmagala. To je hkrati že njena druga zmaga nad Cavaliers v treh dneh. Peti poraz prvakov v zadnjih devetih srečanjih je sicer spodbuden podatek za Miami pred nocojšnjim obračunom v American Airlines Areni, a pomeni tudi, da se je Cleveland na vrhu lestvice vzhoda izenačil z Bostonom, tako da bosta prav zadnje tekme odločale o prednosti domače dvorane v izločilnih bojih.

Memphis Grizzlies - Detroit Pistons             90:103
New York Knicks - Toronto Raptors               97:110
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers             126:125 podaljšek
Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder          105:106
Phoenix Suns - Dallas Mavericks                 124:111
Sacramento Kings - Houston Rockets              128:135
Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves     97:110