Udrih in druščina ugnala bike

Chicago, 10. 01. 2013 09.03 |

Košarkarji moštva NBA Milwaukee Bucks so v noči na sredo nekoliko presenetljivo premagali moštvo Chicago Bulls (104:96). Na gostovanju je bil najučinkovitejši Brandon Jennings (35 točk), slovenski branilec Beno Udrih pa jih je dodal deset.

V Chicagu po prvi četrtini obračuna med Milwaukeejem in Bullsi prav nič ni kazalo na zmago Bucksov, saj so gostitelji uvodno četrtino dobili s 33:23. A nadaljevanje je bilo za goste veliko bolj uspešno. Po spodbudni drugi četrtini in izjemnem nadaljevanju so uspeli pripraviti eno večjih presenečenj sredinega večera. "Pred drugim polčasom smo se v slačilnici dogovorili, kako se bomo spopadli s tekmecem," je po zmagi povedal najučinkovitejši posameznik v vrstah zmagovalcev Brandon Jennings (35 točk) in dodal: "Menim, da je bil dogovor dober. Dal sem vse od sebe. Ni mi do pogovorov, če ne gre za kaj konkretnega. Tokrat je šlo, soigralcem sem povedal, da je tekmec ranljiv, in uspelo nam je."

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Slovenski branilec Beno Udrih je v 16 minutah k zmagi prispeval deset točk. V noči na četrtek pa je bil aktiven tudi Goran Dragić, ki z 12 točkami v 41 minutah ni uspel pomagati soigralcem do prekinitve črne serije. Phoenix Sunsi so morali namreč na gostovanju v Bostonu priznati premoč Celticsom (87:79).

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 96:104
Boston Celtics - Phoenix Suns 87:79
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 90:72
Charlotte Bobcats - Utah Jazz 102:112
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 99:83
New Orlans Hornets - Houston Rockets 88:79
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 108:105
Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 106:84