Udrih igral in zmagal

Ljubljana, 10. 03. 2012 08.55 |

Slovenski košarkar v ligi NBA Beno Udrih je s svojim moštvom Milwaukeejem zabeležil šestnajsto zmago v sezoni. Savinjčan je igral relativno veliko – 26 minut in dosegel šest točk ter imel pet natančnih podaj

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Za presenečenje večera v ligi NBA so poskrbeli košarkarji Clevelanda, ki so že dolgo brez kakršnih koli možnosti za vidnejši dosežek, saj so v gosteh premagali vodilno ekipo lige Oklahomo Thunder (96:90), ki je bila do te tekme v svoji dvorani neporažena trinajst dvobojev v nizu.

Ključno vlogo pri zmagi Milwaukeeja nad New Yorkom s 119:114 je odigral turški reprezentant Ersan Iljašova s 26 točkami. Beno Udrih jih je dodal šest. Po izjemnih uvodnih predstavah Jeremyja Lina so Knicks zdaj doživeli že četrti zaporedni poraz in zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček. Lin je sicer dosegel dvojnega dvojčka z 20 točkami in 13 podajami, vendar pa tokrat ni imel prave pomoči soigralcev, oziroma je imel na drugi strani preveč razpoloženih domačinov. Poleg Iljašove sta izstopala Brandon Jennings in Mike Dunleavy, ki sta dosegla po 25 točk.

Charlotte Bobcats – New Jersey Nets 74:83
Philadelphia 76ers – Utah Jazz 104:91
Detroit Pistons – Atlanta Hawks 86:85
Boston Celtics – Portland Trail Blazers 104:86
Minnesota Timberwolves – Los Angeles Lakers 102:105
Oklahoma City – Cleveland Cavaliers 90:96
San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 108:120
Milwaukee Bucks – New York Knicks 119:114
(Beno Udrih v 26 minutah 6 točk, 5 podaj za Milwaukee)