Tudi Krka brez napredovanja

Novo mesto, 25. 02. 2014 20.15 |

Košarkarji novomeške Krke so morali v 6. krogu nadaljevanja evropskega izziva, po podaljšku, priznati premoč italijanski Regio Emiliji (69:66). S tem so zapravili možnost za napredovanje v četrtfinale tekmovanja.

Razpoloženi Zvonko Buljan je bil premalo za zmago.
Razpoloženi Zvonko Buljan je bil premalo za zmago. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji novomeške Krke so v zadnjih dveh krogih evropskega pokala vknjižili dve pomembni zmagi, s še tretjo zapored pa bi si zagotovili igranje v četrtfinalu evropskega izziva. A na parketu dvorane Leona Štuklja se dvoboj ni razpletel po njihovih željah. Uvodna četrtina je pripadla gostom iz Regio Emilije (14:12), do izteka prvega dela pa so slovenski državni prvaki povedli (29:27).

Pred nadaljevanjem je tako kazalo, da bi lahko izbranci Aleksandra Džikića vendarle zlomili tekmeca, a gostje niso popuščali. Krka je imela pred zadnjimi desetmi minutami tri točke naskoka, gostje pa se niso predajali. Uspeli so izsiliti podaljšek, ki so ga odigrali bolj zbrano, kot tekmec. Ob koncu so zmagali z 69:66. Pri poražencih je bil z 18 točkami najučinkovitejši Zvonko Buljan, pri zmagovalcih pa je bil nezustavljiv James White (28 točk).