Toronto do zmage nad LA Lakers

Orlando, 02. 08. 2020 07.53 |

STA, A.V.
4

Druga ekipa vzhodne konference severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA Toronto Raptors je dobila obračun z drugo ekipo zahoda, LA Lakers. Bilo je 107:92 za Toronto, za katere je Kyle Lowry dosegel 33 točk, 14 skokov in temu dodal še šest podaj. Na drugi strani je LeBron James dosegel 20 točk.

Toronto je tako slavil še enajsto zmago v nizu nad košarkarji LA Lakers. Ti so Toronto nazadnje premagali 30. novembra 2014.

Lakersi so v tekmi z aktualnimi prvaki lige prikazali najslabšo predstavo v sezoni glede uspešnosti metov, saj so iz igre zadeli le 35,8 odstotka poskusov (29 od 82 metov).

"Prišli smo dobro igrat proti nekaj odličnim košarkarjem in naredilo smo dobro delo," je po koncu dejal najboljši strelec Toronta Kyle Lowry.

Oklahoma City Thunder je s 110:94 premagala Utah Jazz, Indiana Pacers s 127:121 Philadelphio 76ers, Los Angeles Clippers pa visoko, s 126:103, New Orleans Pelicans. Za Clipperse je Paul George prispeval 28 točk, Kawhi Leonard pa 24.

Miami Gorana Dragića je že sinoči po slovenskem času v svoji prvi tekmi nadaljevanja zmagal s 125:105 proti Denver Nuggets, za katere Vlatko Čančar zaradi poškodbe ni bil v postavi. Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem polčasu, ki ga je Vročica dobila kar z 69:48.

"V drugem polčasu smo stopili skupaj v obrambi. Vedno pomaga, če si uspešen v napadu, ne razumite me narobe, ampak v drugem delu igre smo začeli igrati veliko trdneje," je po koncu dejal Bam Adebayo, ki je bil skupaj z Jimmyjem Butlerjem z 22 točkami najboljši strelec Miamija.

Dragić je zadel devet od desetih prostih metov in na tekmi v slabih 24 minutah prispeval še pet podaj, dva skoka, dve ukradeni žogi ter eno blokado, iz igre pa je metal 29-odstotno (2:7, 0:3 za tri). Pri Denverju sta bila najbolj učinkovita Srb Nikola Jokić in Jerami Grant, ki sta se ustavila pri 19 točkah.

Miami prihodnja tekma čaka v ponedeljek zvečer po slovenskem času, ko bo igral proti Torontu. V noči na ponedeljek pa bo znova na parketu Luka Dončić z Dallas Mavericks, ki jih čaka obračun s Phoenix Suns.