Tesen poraz Tajfuna v Zagrebu

Zagreb, 04. 10. 2015 21.18 |

Košarkarji Cibone so v 2. krogu lige Aba premagali Tajfun z 71:69. Slovenski predstavnik je bil v igri za novi točki vse do zadnjih sekund, a se jih je na koncu veselil hrvaški klub.

Tajfun in Cibona sta ligo Aba začela različno. Šentjurčani so uvodoma slavili proti Sutjeski, Zagrebčani s porazom proti Zadru, v drugem krogu pa je bil slovenski predstavnik v igri za novi točki vse do zadnjih sekund, a se jih je na koncu veselil hrvaški klub. Šentjurčani so tekmo začeli slabo. Hitro so zaostajali z 0:8, zaostanek pa prepolovili po zaslugi Sandija Čebularja. Po še tretji trojki v uvodnih minutah je Cibona hitro spet vodila z 11:4. Ko je semafor kazal 16:8, pa se je Tajfun prebudil. Tomaž Bolčina in Čebular sta zrežirala preobrat (15:16), toda domači so pred koncem prve četrtine z novo trojko povedli 19:15. Drugih deset minut je odprl Slovenec pri Ciboni Jasmin Hukić, rezultat pa je bil 22:15. Zaostanek gostov ni zmedel, v 14. minuti je Aleksandar Ponjavić zadel dva prosta meta in izenačil na 22:22, Čebular je v 15. minuti zadel za prvo vodstvo svoje ekipe na tekmi s 24:22, Dragiša Drobnjak pa je s trojko povišal na 27:22.

Dejan Mihevc
Dejan Mihevc FOTO: Damjan Žibert

Tajfunovci so vodili do 29:28, ekipi pa sta na odmor odšli pri 31:31. Začetek drugega polčasa je minil v izmeničnem doseganju košev, Cibona si ni priigrala več kot štiri točke zaloge, Tajfun pa je Zagrebčane vsakič ulovil; po 30 minutah je bilo 48:47. V zadnji četrtini je že kazalo, da so domačini zlomili odpor tekmecev v 36. minuti, ko je bilo 60:58, toda le dve minuti pred koncem je Tajfun spet bil v igri (60:60). Zaključek je bil dramatičen. Vsakič, ko je Cibona pobegnila - tudi že za pet točk - jo je Tajfun ujel, v igri za podaljšek ali zmago pa je bil vse do zadnje sekunde. Po zaostanku z 69:71 so gosti vzeli minuto odmora, po njej pa je najprej trojko zgrešil Ivan Držič, za njim pa še met za dve točki Čebular.