Tajfun v Celju povsem nemočen proti zasedbi Zadra

Celje, 08. 01. 2016 21.33 |

Košarkarji Tajfuna so v 19. krogu lige Aba v dvorani Golovec izgubili z zasedbo Zadra (66:82). Šentjurčani ostajajo pri sedmih zmagah, to pa je bil še njihov dvanajsti poraz v regionalnem tekmovanju.

Prvi obračun 19. kroga lige Aba je bil v Celju, kjer pa domači Tajfun ni bil dorasel tekmec Zadru. Čeprav sta bili ekipi na lestvici povsem skupaj in z enakim razmerjem zmag in porazov, so bili hrvaški košarkarji v nekoliko podrejenem položaju le do 17. minute, nato pa zagospodarili v dvorani Golovec in Šentjurčane premagali še drugič v sezoni.

Varovanci Dejana Mihevca so tokrat morali priznati premoč Zadru.
Varovanci Dejana Mihevca so tokrat morali priznati premoč Zadru. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski prvaki so začeli vzpodbudno. Tomaž Bolčina, Domen Bratož in Sandi Čebular so bili natančni izza črte za tri točke in na semaforju je hitro kazalo 12:4. Gosti so se že približali na 11:14, a je Bratož še z eno trojko svojo ekipo spet oddaljil, po prvih desetih minutah je Tajfun vodil 19:13. Začetek druge četrtine je bil še obetaven, saj je Tajfun držal razliko, bil v prednosti do 17. minute, ko je Ante Delaš poskrbel za 31:30, z delnim izidom 12:1 pa je nato Zadar ob polčasu že vodil s 43:31.

Nič bolje se izbrancem Dejana Mihevca ni godilo v nadaljevanju. Zaostanek njegovih košarkarjev je bil iz napada v napad višji, po treh četrtinah je bilo že 42:65, sredi zadnje četrtine (48:74) pa je bilo dokončno jasno, da domačinom preobrat ne more več uspeti.

Tajfun - Zadar 66:82 (19:13, 12:30, 11:22, 24:17)