Tajfun suvereno do četrte zmage v ligi Aba

Celje, 13. 11. 2015 23.20 |

Košarkarji Tajfuna so v tekmi 10. kroga lige Aba v Celju premagali Metalac s 76:63 in tako vknjižili še četrto zmago v ligi.

Dragiša Drobnjak.
Dragiša Drobnjak. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Tajfuna so na prepričljiv način prišli do četrte zmage v ligi. Proti Metalcu so večji del tekme držali vse niti v svojih rokah, nadzorovali potek, nekaj črnih minut so imeli le v prvem delu druge četrtine, ko so Srbi povedli za štiri točke. A slovenski prvaki so se hitro zbrali in z delnim izidom 8:0 pred odmorom prišli do prednosti, ki je v drugem polčasu niso izpustili iz rok.

Šentjurčani so tekmo dobro odprli, Ceola Clark je že v uvodnih minutah zadel tri mete za tri točke, tako da je njegova ekipa ob odlični igri Sandija Čebularja povedla s 17:9 in 23:14. Nato pa je sledila nekajminutna kriza, gostje so povedli s 35:31, toda Clark in Čebular, ki je v prvem delu dosegel 15 točk, sta stvari vrnila na svoje mesto. V drugem polčasu se je razigral še Dragiša Drobnjak, tudi obramba je delovala odlično, tako da je Tajfun po treh četrtinah vodil z 59:45. Srbi so se ob koncu tekme približali na sedem točk zaostanka (63:70), a Čebular je razblinil še tiste minimalne dvome o končnem zmagovalcu.

Tajfun - Metalac 76:63 (23:18, 39:35, 59:45)