Tajfun se je dolgo dobro upiral Cedeviti

Celje, 01. 11. 2015 21.01 |

V osmem krogu košarkarske lige Aba so košarkarji Tajfuna izgubili proti zagrebški Cedeviti s 67:78. Slovenski državni prvaki tako ostajajo pri dveh zmagah.

Košarkarji Tajfuna so doživeli še šesti poraz v ligi Aba.
Košarkarji Tajfuna so doživeli še šesti poraz v ligi Aba. FOTO: Damjan Žibert

Nedeljska tekma v ligi Aba je opozorila na to, kako izenačena so lahko moštva v tem tekmovanju na nekdanjem jugoslovanskem prostoru. Slovenski prvaki, zadnji na prvenstveni razpredelnici, so večji del prvega polčasa celo vodili, pri 22:18 pa nerazumljivo popustili, gostom dovolili delni izid 16:1 in v 18. minuti zaostajali že s 23:34. Takrat pa se je prebudil Ceola Clark III. in ob asistenci za trojko Ivana Držiča tudi sam dvakrat zadel izza črte ter ekipo pripeljal na zaostanek dveh točk, ob zadnji trojki je tik pred menjavo strani izvajal še prosti met, a bil na žalost nenatančen za še manjšo razliko.

Izenačena igra se je nadaljevala v uvodnih petih minutah drugega dela, do izida 40:43, nato pa so slovenski prvaki začeli popuščati. Pri gostih je za šest točk točk razlike s trojko najprej poskrbel Marko Arapović, svoje so dosegli njegovi soigralci in v 29. minuti je bil izid na semaforju 44:56. V začetku zadnje četrtine so gostje vodili že več kot z 20 točkami razlike in jasno je bilo, da bo zmaga odšla v Zagreb (47:69). Gostitelji so sicer še enkrat pohodili plin, se v 38. minuti približali na 63:71 in občinstvu vrnili upanje, a na koncu so le preprečili katastrofo, ki so se ji bližali.

Tajfun - Cedevita 67:78 (15:13, 34:36, 47:60)