Tajfun 'pustošil' v Golovcu

Celje, 06. 10. 2015 22.44 |

Košarkarji šentjurskega Tajfuna so dosegli drugo zmago v krstni sezoni regionalne lige ABA. Tokrat so bili v celjskem Golovcu uspešnejši od novomeške Krke (74:51), ki so jo ugnali še drugič v letošnji sezoni.

Košarkarje šentjurskega Tajfuna so poznavalci razmer v regionalni ligi ABA odpisali še predenj se je tekmovanje dobro začelo. A slovenski državni prvaki so dokazali, da se da s homogeno celoto, na krilih zvestih navijačev, premagovati tudi papirnate favorite. Mednje sodi tudi novomeška Krka, ki pa je enkrat v letošnji sezoni že občutila moč čete Dejana Mihevca. Šentjurčani so namreč na nevtralnem terenu – bilo je to v Škofji Loki – v superpokalu premagali tekmeca.

Košarkarji Tajfuna so vknjižili novo zmago v ligi ABA.
Košarkarji Tajfuna so vknjižili novo zmago v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

In tudi v celjskem Golovcu ni bila zgodba nič drugačna. Mihevčevi izbranci so sicer izgubili uvodno četrtino (9:13), v nadaljevanju pa zaigrali, kot najbolje znajo. Na odmor so odšli z zaostankom točke, v drugem delu pa 'zmleli' tekmeca. 3. četrtino so dobili s 23:12, v sklepnem delu dvoboja pa brez težav dokončali delo (23:10) in se veselili zmage s 74:51. Pri zmagovalcih je bil strelsko najbolj razpoložen Sandi Čebular (14 točk), pri poražencih pa sta jih Dušan Katnić in Žiga Dimec dosegla po 12.

Dvoboj v Celju si je ogledalo 1300 gledalcev. Šentjurčani so tako po Sutjeski premagali še Krko in na tretjem dvoboju v ligi ABA vknjižili še drugo zmago.