Tajfun odpihnil Zmaje

Šentjur, 08. 11. 2015 19.30 |

Košarkarji Tajfuna ostajajo gospodarji Slovenije. Od osvojitve državnega naslova maja letos s slovenskimi ekipami ne poznajo poraza; Krko so premagali tako v superpokalu kot ligi Aba, zdaj pa so v dvorani Golovec vzeli mero še Unionu Olimpiji.

Varovanci Gašperja Potočnika so po zmagi v Bilbau doživeli hladen tuš v ligi ABA. FOTO: Damjan Žibert

Šentjurčani so tako prekinili niz petih porazov, Ljubljančani pa so svojega raztegnili na tri tekme. Tajfun, ki je nazadnje v ligi Aba slavil 6. oktobra prav proti Krki, je po prvi tretjini rednega dela lige Aba pri izkupičku 3-6, Union Olimpija pa je zdrsnila na 4-5.

Gostitelji so do zmage prišli zahvaljujoč odlični tretji četrtini. Potem ko so v prvem polčasu oziroma v dvajsetih minutah igre dosegli vsega 23 točk, so jih v dobrih sedmih minutah nadaljevanja zadeli kar 26. V tem času so si nabrali lepo zalogo točk (45:32), ki je varovanci Gašperja Potočnika niso znali več oklestiti. V zadnjem delu so se sicer približali na šest točk zaostanka, toda za poln preobrat znova niso imeli meta z razdalje, razpoloženega posameznika ali prave volje oziroma samozavesti.

Izbranci Dejana Mihevca bodo v naslednjem krogu lige Aba gostili Metalac, vmes jih čaka še gostovanje na Danskem v pokalu Fiba, zeleno-beli pa bodo v sredo gostili nemški Bamberg, čez sedem dni pa gostovali pri Cedeviti.

Tajfun - Union Olimpija 73:59 (10:14, 13:10, 32:16, 18:19)