Tajfun nemočen proti Mega Leksu

Ljubljana, 17. 01. 2016 19.07 |

Košarkarji Tajfuna so v 20. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Mega Leksu s 70:92. Slovenskim državnim prvakom tako ni pomagalo niti 16 točk Sandija Čebularja.

Košarkarji Tajfuna so bili nemočni proti Mega Leksu.
Košarkarji Tajfuna so bili nemočni proti Mega Leksu. FOTO: Damjan Žibert

Ekipa Mega Leksa je proti Tajfunu zmagala še drugič v sezoni, skupno pa dosegla svojo 13. zmago, s čimer se je utrdila na četrtem mestu lestvice. Na drugi strani je Tajfun, ki je pokleknil ob koncu tretje in v zadnji četrtini, doživel 13. poraz in šestega zaporedoma ter je na zadnjem mestu. Mega Leks je bil v prvem polčasu tisti, ki je imel večinoma časa prednost in pobudo. Hitro je povedel za deset točk, a se je Tajfun v 13. minuti vrnil v igro, ko je Jacob Parker zadel za 25:25. Nadaljevanje druge četrtine je spet pripadlo domači ekipi, ki je v drugi polčas nesla sedem točk zaloge.

To so hitro še oplemenitili na začetku tretje četrtine, ko so pobegnili za 12 točk, toda Šentjurčani niso še želeli položiti orožja. Z delnim izidom 8:0 so se sredi četrtine približali na zgolj tri točke zaostanka. A nekaj zgrešenih metov in napak v napadu je v zaključku tega dela igre tehtnico spet močno nagnilo na stran domačih, ki so povedli kar z 68:50.

To pa je bil prevelik zalogaj za kakšen nov preobrat Tajfuna. V zadnjih desetih minutah je namreč odpor gostov pojemal, prednost domačih pa rasla. Tako je pet minut pred koncem Mega vodila z 80:59 in nato tekmo mirno pripeljala do zanjo srečnega konca. Najvišja prednost je znašala 92:67.

Najboljši strelec pri domačih je bil Boris Savović z 20 točkami, pri gostih je s 16 prednjačil Sandi Čebular.

Mega Leks - Tajfun 92:70 (25:16, 43:36, 68:50)