Tajfun izgubil v Skopju in tudi praktično izpadel iz regionalne lige

Ljubljana, 26. 02. 2016 20.02 |

Aktualni slovenski košarkarski prvaki iz Šentjurja so v predzadnjem krogu regionalne lige ABA gostovali v Makedoniji. Igralci ekipe MZT iz Skopja so bili od Tajfuna boljši s 77:70. Šentjurčani so po novem porazu, enajstem v nizu, izpadli iz lige.

Dejan Mihevc se s Tajfunom za najmanj sezono poslavlja od regionalne košarkarske lige. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski državni prvaki so v ligi Aba doživeli enajsti zaporedni poraz, tako da krog pred koncem ostajajo pri sedmih zmagah - toliko so jih imeli v začetku decembra - in zadnjem mestu na razpredelnici. Šentjurčani so tudi na gostovanju v Makedoniji drago prodali svojo kožo. Tako kot že nekajkrat v tej sezoni so bili večino tekme enakovreden nasprotnik, v odločilnih zadnjih minutah pa niso znali izkoristiti naleta oziroma dobre igre. V Skopju so imeli tri minute pred koncem le tri točke zaostanka. Pri izidu 70:67 je imel Tajfun dva napada za izenačenje ali minimalni zaostanek. V prvem je Jacob Parker zgrešil dva "zicerja", v drugem pa Sandi Čebular polaganje na drugi obroč. Gostitelji, ki se jim je šlo za zmago, saj so se z njo rešili skrbi pred izpadom, so ponujeno izkoristili in slavili s 77:70.

Ceola Clark
je imel indeks 27 (16 točk, 6 podaj, 5 skokov), Jacob Parker je zbral 14 točk (12 skokov), Sandi Čebular pa je dosegel 11 točk (trojke 1:6).