ABA: Tajfun slavil v Črni gori

Nikšić, 11. 12. 2015 20.53 |

Aktualni slovenski košarkarski prvaki iz Šentjurja so v 14. krogu regionalne lige ABA gostovali v Črni gori. Tajfun je po dramatični končnici premagal Sutjesko iz Nikšića s 60:51. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so zabeležili sedmo zmago v sezoni.

Dejan Mihevc
Dejan Mihevc FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Tajfuna so vpisali peto zmago v zadnjih šestih nastopih. Potem ko so v prejšnjem krogu v Laktaših dosegli prvo, zgodovinsko v gosteh, so tokrat to še nadgradili. V Nikšiću so premagali Sutjesko in se z izkupičkom 7-7 povzpeli v zgornji del razpredelnice regionalne lige. Zmaga slovenskega prvaka je povsem zaslužena. Šentjurčani so bili boljši večino tekme; pomembno prednost, ki jo v nadaljevanju niso izpustili iz rok, pa so si priigrali v drugi četrtini, ko so s trdo obrambo dobili vsega pet točk. Prav igra v obrambi je bila tudi tokrat ključ do uspeha, saj je Tajfun v 40 minutah prejel vsega 50 točk. To je izenačenje drugega najnižjega seštevka točk v tej sezoni lige Aba. Prav toliko jih je dosegla Krka v dvoboju z Unionom Olimpijo (80:50), eno manj pa je zabeležil Zadar, ko je v tretjem krogu pri njem gostovala Crvena zvezda.

Tajfun bo preostale tri tekme v letu 2015 odigral v Sloveniji, in sicer dve doma in eno v gosteh. V naslednjem krogu in 26. decembra bo gostil Cibono oziroma Crveno zvezdo, vmes, 22. decembra, pa ga čaka gostovanje v Novem mestu.