Tajfun izgubil v Zadru

Zadar, 16. 10. 2015 22.11 |

Košarkarji Tajfuna so v 6. krogu lige ABA izgubili na gostovanju v Zadru (67:73). Šentjurčani so zabeležili četrti poraz v sezoni regionalnega košarkarskega temovanja.

Dejan Mihevc
Dejan Mihevc FOTO: Damjan Žibert

Zadar doma ni dovolil presenečenja slovenskim prvakom iz Šentjurja, ki so izgubili četrto tekmo v ligi ABA, domači igralci so na drugi strani prišli do svoje druge v tej sezoni. Šentjurčani so tekmo začeli s trojko, vendar so Zadrčani hitro izenačili in po zaostanku s 3:5 z delnim izidom 5:0 povedli, vodili pa so do 11. minute, ko je Emir Zmić izenačil na 14:14. Domači so še enkrat ušli, Sandi Čebular pa je v 12. minuti s trojko svoji ekipi priigral prednost 20:18. Tajfunovci so zaostajali le še z 22:23, si priigrali tudi pet točk prednosti, vendar so v končnici prvega polčasa domači igralci po zaslugi Draga Pašalića izenačili (33:33). Ekipi sta bili povsem skupaj tudi v tretji četrtini, čeprav je vmes Tajfun vodil za tri točke in Zadar za dve. Pašalić je na začetku zadnje četrtine s košem svoji ekipi priigral štiri točke prednosti, ki jo je skupaj s soigralci počasi povečeval - v 36. minuti je bilo 61:50. Trener Tajfuna Dejan Mihevc je vzel minuto odmora, njegovi fantje pa so odgovorili s serijo 8:0. A to je bilo vse, zadnji poizkusi Šentjurčanov so bili jalovi in Zadar je prišel do druge zmage v ligi ABA.

Tajfun bo tekmo sedmega kroga igral prihodnji petek proti Mega Leksu.