Spursi 'pohrustali' Utah

San Antonio, 03. 05. 2012 07.30 |

Košarkarji NBA moštva San Antonio Spurs so z novo zmago nad Utah Jazzom na pol poti do napredovanja v drugi krog končnice. Tokrat so Tony Parker in druščina tekmeca ugnali s kar 114:83.

Gledalci, ki so si v živo ogledali drugi dvoboj prvega kroga končnice v košarkarski ligi NBA med San Antonio Spurs in Utah Jazzom, niso verjeli lastnim očem, saj so se gostitelji skozi celoten obračun poigravali s tekmecem. V prvi četrtini so bili domačini boljši za 11 točk, v drugi za 14, v tretji za devet, tako, da so imeli pred sklepnim delom dvoboja že kar 34 točk naskoka. V zadnjih minutah dvoboja so sicer nekoliko popustili, a dvoboj h koncu pripeljali z visoko zmago (114:83).

Tony Parker je dosegel 18 točk.
Tony Parker je dosegel 18 točk. FOTO: Reuters

"Takšnih dvobojev v končnici ne pričakuješ. Gre za zelo dobrega tekmeca, ampak danes jim met ni stekel. Na preteklih obračunih so bili bolj učinkoviti. Naš met je bil zelo dober in od tod izvira tudi visoka razlika po zvoku sirene, ki označuje konec dvoboja. Takšne stvari se dogajajo,“ je po drugi zmagi v prvem krogu končnice povedal nekdanji član Uniona Olimpije Danny Green, ki se je po koncu 'lockouta' vrnil v ligo NBA in odlično igra za Spurse. Tokrat se je zaustavil pri 13 točkah, najučinkovitejši igralec dvoboja pa je bil z 18 Tony Parker.

Na preostalih dvobojih večera so se zmage veselili še Indiana Pacers in Memphis Grizzlies.