Španske košarkarice evropske prvakinje

Orchies, 30. 06. 2013 22.10 |

Španske košarkarice so v francoskem Orchiesu drugič v zgodovini osvojile naslov evropskih prvakinj. V velikem finalu so Španke s 70:69 premagale gostiteljice prvenstva Francozinje.

Košarka, ženske, zabijanje
Košarka, ženske, zabijanje FOTO: Reuters

Pri Špankah sta bili najboljši Alba Torrens z 21 in Sancho Lyttle z 20 točkami, pri Francozinjah pa je prednjačila Sandrine Gruda s 25 točkami.

Končno tretje mesto so osvojile Turkinje, potem ko so v malem finalu ugnale Srbijo z 92:71. Najboljša igralka Turčije je bila Quanitra Hollingsowrth z 18 točkami in 16 skoki, eno točko več je dosegla Nevriye Yilmaz. Pri Srbiknjah je bila s 23 točkami najučinkovitejša Jelena Milovanović.