Šenčur, 30. 09. 2014 18.57 |

V Šenčurju sta se za slovenski košarkarski superpokal pomerili moštvi novomeške Krke in ljubljanske Union Olimpije. Boljši so bili Novomeščani, ki so vodili večji del tekme, na koncu so zmagali z izidom 68:65 in se veselili prve lovorike v sezoni.

Na uvodu v novo košarkarsko sezono sta se za prvo lovoriko pomerili najboljši slovenski moštvi, Krka in Union Olimpija. Novomeščani so v sezoni 2013/14 prvič v zgodovini postali dvojni prvaki, saj so osvojili slovenski pokal in postali državni prvaki. Obe moštvi sta se v Šenčurju v boju za superpokal predstavili v precej spremenjenih kadrovskih zasedbah, a z istima trenerjema, Alešem PIpanom pri Olimpiji in Aleksandrom Đikićem pri Krki. Novomeščani so bolje začeli tekmo, vodili ob polčasu za štiri točke (36:32), največ so vodili za osem točk, ob koncu tretje četrtine in v zadnjem delu igre pa je Ljubljančanom uspelo ujeti priključek in so nato sredi zaključne četrtine prišli do vodstva osmih točk in nato tudi desetih, Ljubljančani so v 34. minuti vodili s 57:47. Do te razlike je Union Olimpija prišla zahvaljujoč delnemu izidu 20:2 med 27. in 34. minuto.

A očitno so se varovanci trenerja Pipana, ki so sicer bitko pod obročema dobili kar z 51:29, prehitro sprostili, predvsem pa niso znali zaustaviti dveh ključnih igralcev Krke, Malcolma Rayja Armsteada, ki je s 23 točkami zasluženo postal najkoristnejši igralec superpokala, ter Jasmina Hukića. Ameriški organizator igre je v zadnji četrtini dosegel 10 točk, kapetan Hukić pa osem, a vse v odločilnih zadnjih petih minutah. Osemnajsta točka Armsteada je bila trojka za 52:57, Hukić je zadel za 56:59, ista igralca pa sta bila izza polkroga natančna še za 59:62 in vodstvo s 63:62 minuto in 40 sekund pred koncem. Piko na i je 37 sekund pred koncem postavil Mirko Mulalić z deseto trojko Krke na tekmi. Union Olimpija je imela zadnji napad za izenačenje, vendar poskusa Marka Marinovića in Gregorja Hrovata, sicer najboljšega strelca Uniona Olimpije (15 točk) ob Dinu Muriću (14 točk, 12 skokov) nista našla cilja. Krka je v slabih šestih minutah naredila delni izid 19:5, zadržala vodstvo do konca tekme in se veselila prvega pokala v sezoni.

Krka je osvojila superpokal, Armstead je bil najboljši igralec tekme.
Krka je osvojila superpokal, Armstead je bil najboljši igralec tekme. FOTO: Damjan Žibert

Krka - Union Olimpija 68:65 (17:15, 36:32, 47:49)