Šok v Beogradu: Olimpija na kolena spravila prvake

Beograd, 18. 10. 2015 19.02 |

Košarkarji Olimpije nadaljujejo zmagoviti niz v ligi Aba. V sedmem krogu so na kolena sredi Beograda spravili aktualne prvake omenjenega tekmovanja, košarkarje Crvene zvezde. Olimpija je slavila z rezultatom 77:73 in zmagala še tretjič zapored.

Varovanci Gašperja Potočnika so presenetili sredi Beograda.
Varovanci Gašperja Potočnika so presenetili sredi Beograda. FOTO: Damjan Žibert
Zmaji so slavili po zaslugi zelo dobre zadnje četrtine, ki so jo dobili z 28:20. Največ točk za zmaje je dosegel Miha Lapornik, in sicer 22. Po 11 sta jih dodala Saša Zagorac in Zack Wright, dobro pa je svoje minute proti srbskemu evroligašu izkoristil tudi mladi Blaž Mesiček, ki je vknjižil 10 točk. Pri domačinih je blestel nekdanji nbajevec Gal Mekel, ki se je zaustavil pri 19 točkah. "Čestitke mojim igralcem za prikazano. Mislim, da so dali svoj maksimum. Odigrali so tako, kot smo se dogovorili, predvsem strpno. Praktično celotno srečanje smo kontrolirali igro Crvene zvezde, kar vsekakor ni lahko, še posebej v njihovi domači dvorani. Prenesli smo naše ideje na parket in, ker so vsi verjeli v to, so bili nagrajeni z zmago. Zmaga je nagrada za vse dosedanje delo," je po tekmi povedal trener Olimpije Gašper Potočnik.

Zmaji so v tekmo vstopili odločno in po trojki Lapornika po treh minutah povedli s 7:0. Domači strateg Dejan Radonjić je hitro reagiral in minuta odmora je zbudila srbske košarkarje. Ti so pripravili preobrat in še pred koncem prve četrtine ujeli Olimpijo (10:10), nato pa s še devetimi zaporednimi točkami odšli na prvi daljši odmor z vodstvom 19:10. Drugo četrtino so znova bolje začeli zmaji, ko so z delnim izidom 4:0 znižali na 14:19. Olimpija je po drugi zaporedni trojki Zagorca povedla z 28:26, a so se Beograjčani dobro odzvali in na odmor ob polčasu odšli s prednostjo dveh točk (30:28).

Zmaji so presenetili Crveno zvezdo.
Zmaji so presenetili Crveno zvezdo. FOTO: Damjan Žibert

V tretji četrtini so košarkarji Crvene zvezde nadzorovali vodstvo in pred zadnjimi desetimi minutami vodili za štiri (53:49). Zvezda je po košu Mekela povedla z 71:70, nato pa je na sceno stopil Wright, ki je dosegel ključne točke za končno zmago Olimpije s 77:73.