Smodiševa Cedevita poteptala Krko

Zagreb, 20. 11. 2011 22.07 |

Košarkarji novomeške Krke so v 8. krogu lige ABA v gosteh izgubili proti Cedeviti s 67:89. V zagrebški ekipi se je s 13 točkami izkazal Matjaž Smodiš.

Curtis Stinson
Curtis Stinson FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani še naprej tičijo pri dnu lestvice lige ABA. Že sedmi poraz v osmih tekmah so doživeli v Zagrebu proti favorizirani Cedeviti. Ta je hitro pokazala, da ne namerava v statistiko vpisati drugega poraza in je že po nekaj minutah prišla do zanesljive prednosti, ki jo je nato skozi tekmo le še nadgrajevala. Najboljši strelec pri zmagovalcih, za katere je Matjaž Smodiš dosegel 13 točk, je bil Miro Bilan z 19 točkami, pri Krki pa je bil najučinkovitejši Jerome Jordan s 13.

Cedevita, ki je bila v prvem polčasu precej uspešna pri metih za dve točki (16:24), je že v deseti minuti vodila za devet točk, v drugi četrtini pa je na krilih centra Bilana ušla na več kot 15 točk prednosti. Da Krka ne more računati na ugoden razplet, je potrdil tretji del igre, v katerem so Zagrebčani prvič prešli mejo 20 točk prednosti in dokončno odločili zmagovalca. Cedevita je bila tokrat boljša v praktično vseh elementih košarkarske igre, pri Krki pa bodejo predvsem slabi meti za tri točke in nenatančno izvajanje prostih metov.

Cedevita - Krka 89:67 (21:13, 48:32, 70:48)