Koper, 22. 08. 2015 21.12 |

Slovenski košarkarji so v Kopru odigrali drugo tekmo na mendnarodnem pokalu Adecco. Na prvi tekmi so porazili Ukrajince, tokrat pa so bili tekmeci Finci. Varovanci selektorja Jureta Zdovca so vodili celotno tekmo in povsem nadigrali tekmeca (80:59).

Slovenski košarkarji so v petek za šest točk premagali Ukrajino, drugi tekmec na turnirju Adecco v Kopru je bila izbrana vrste Finske. Slovenci so bili kvalitetnejši tekmec in so vodili od začetka do konca tekme in prepričljivo dobili drugo tekmo. Fince, za katere ni zaradi poškodbe igral Sasu Salin, so premagali z izidom 80:59. Najbolj prepričjivi so bili Zdovčevi varovanci v prvi četrtini, ki so jo dobili z izidom 24:10, ob polčasu pa je bilo kar 39:24. Drugi polčas ni bil tako udaren, a so gostitelji zadrževali visoko prednost in zanesljivo zmagali. Prvi strelec je bil Zoran Dragić, ki je dosegel 21 točk, Alen Omić jih je dodal 15 in pet skokov.

Zoran Dragić je bil prvi strelec na tekmi.
Zoran Dragić je bil prvi strelec na tekmi. FOTO: Damjan Žibert
Za razliko od prve tekme, ko Sloveniji nikakor ni stekla igra v napadu, tako da je morala zmago reševati z agresivnostjo v obrambi, so tokrat varovanci selektorja Jureta Zdovca blesteli tako v napadu kot obrambi in vprašanje zmagovalca praktično rešili že v prvem polčasu. Slovenija je imela v prvem delu odličen izkoristek v napadu; za dve točki je zgrešila le štiri mete (9:13) in zadela šest trojk iz dvanajstih poskusov. Posledično si je na semaforju nabrala 15 točk prednosti in gostom, ki so izgubili že uvodno srečanje z Italijo, vzela voljo do košarke. Na koncu je bil met za dve točki kar 68 %, za tri 33 %, najvišja prednost pa 22 točk (68:46, 34. minuta).

Pravzaprav so Finci hitro spoznali, s kakšno igro se namerava četa Jureta Zdovca zoperstaviti tekmecem na evropskem prvenstvu. Njen zaščitni znak bo trda, agresivna obramba, ki je ob kombinaciji natančne igre v napadu lahko strup za večino reprezentanc. Finci nanjo niso imeli odgovora, tako da so morali na koncu podobno kot že štiri reprezentance pred njo priznati premoč. Najboljša strelca sta bila znova Zoran Dragić (indeks 20) in Alen Omić (indeks 18). Prvi zvezdnik reprezentance je dosegel 21 točk ob metu 4:6 za dve točki in 3:5 izza polkroga, najvišji igralec ekipe (215 cm) pa je ob stoodstotnem metu iz igre zbral 15 točk in 5 skokov.

Slovenci bodo v nedeljo odigrali še zadnjo tekmi na koprskem turnirju, tekmec v boju za prvo mesto bo Italija, najmočnejši tekmec v konkurenci.

Slovenija je zanesljivo premagala Finsko.