Slovenski košarkarji za 11 točk boljši od Ukrajine, prvi strelec tokrat Blažič

Opatija, 13. 08. 2017 16.08 |

T.Š./Ž.L.
12

Slovenski košarkarji so odigrali peto prijateljsko tekmo v pripravah za nastop na EP. V Opatiji so odigrali drugo prijateljsko tekmo zapored, tekmec so bili Ukrajinci. Slovenci so bili boljši tekmec in so zmagali za 11 točk (78:67). Prvi strelec Slovenije je bil Jaka Blažič s 14 točkami.

Edo Murić je bil drugi strelec na tekmi s 13 točkami.
Edo Murić je bil drugi strelec na tekmi s 13 točkami. FOTO: Damjan Žibert
Slovenski košarkarji nadaljujejo s pripravami za evropsko prvenstvo, ki se hitro bliža. Varovanci Igorja Kokoškova so v zadnjih dveh dneh odigrali dve prijateljski tekmi. Obe v Opatiji, v soboto so za štiri točke izgubili s Hrvaško, tokratni tekmec pa je bila Ukrajina. To je bila že peta tekma Slovencev, štirikrat so zmagali in enkrat izgubili.

Ukrajinci so priprave na EP začeli s tremi porazi proti Nizozemski (70:65), Belorusiji (77:74) in Veliki Britaniji (88:64), nato pa s 34 točkami razlike odpravili izbrano vrsto Romunije. Slovenci so bili za njih pretrd oreh, saj so vodili celotno srečanje. V prvi peterki so tekmo začeli Goran Dragić, Luka Dončić, Jaka Blažič, Edo Murić in Gašper Vidmar. Že v prvi četrtini je v igro Kokoškov poslal Anthonyja Randolpha, ki je tekmo s Hrvaško presedel na klopi za rezerve. Slovenci so prvo četrtino dobili z izidom 23:13, sredi druge pa so si priigrali najvišjo prednost, +16 (34:18). Nato so popustili in do konca prvega polčasa so se Ukrajinci, ki jih vodi selektor Jevgenij Murzin, približali na znosnih sedem točk zaostanka (38:31). Najboljši strelec Slovenije v tem delu je bil Edo Murič z desetimi točkami.

V tretji četrtini so Ukrajinci razliko znižali le na tri točke (38:35), Slovenci so prvi koš dosegli šele sedem minut in pol pred koncem te četrtine. Minuto in pol pred koncem je bilo še +2 (57:55), nato pa le še +1 (59:58), saj se Kokoškovi varovanci niso uspeli odlepiti, pred zadnjimi desetimi minutami igre je bil izid še vedno tesen (62:58), Ukrajinci so četrtino dobili s 27:24. Kokoškov je za razliko od tekme proti Hrvatom precej počitka namenil Dončiću in Dragiću, v zadnji četrtini so veliko minut dobili tudi Lapornik, Nikolić, Rebec, Kosi in Prepelić. Slovenci so v zaključku tekme le vzeli stvari v svoje roke in višali prednost, na koncu je bilo +11 (78:67), Slovenci so zadnjo četrtino dobili s 16:9. Prvi strelec je bil Blažič, ki je zbral 14 točk, Murić jih je dal 13, Randolph devet, Dončić pa osem, dodal je še osem skokov in štiri podaje. "Včeraj smo imeli težko tekmo pred polno dvorano, ki je igralce izčrpala tako fizično kot čustveno. Hkrati smo imeli na drugi strani reprezentanco, ki je bila sveža, saj je bila to zanjo prva tekma po petih dneh. Naša igra ni bila bleščeča, a če ekipa zmaga s slabo igro, pomeni, da je dobra ekipa," je po zmagi nad Ukrajino dejal pomočnik glavnega trenerja Rado Trifunović"Napredujemo korak po korak in to se vidi iz tekmo v tekmo. Zdaj smo močnejši še za Randolpha, ki se je vrnil s poroke v ZDA, tako da bo šla naša krivulja le še navzgor. Te uvodne tekme nam služijo za analizo in nam pokažejo, kaj moramo še popraviti, da bomo na evropskem prvenstvu v optimalni formi," pa je dodal prvi strelec obračuna Jaka Blažič.

Slovence naslednji teden čaka prijateljski turnir v Izraelu proti domači vrsti in Turčiji, nato jo čakata še dve tekmi s Hrvati, prva v Stožicah 24. avgusta, druga pa dan kasneje, a za zaprtimi vrati, se pravi brez prisotnosti gledalcev.

Slovenski košarkarji so v Opatiji odigrali dve prijateljski tekmi.
Slovenski košarkarji so v Opatiji odigrali dve prijateljski tekmi. FOTO: Miro Majcen

Slovenija - Ukrajina 78:67 (23:13, 15:18, 24:27, 16:9 )
Slovenija: Randolph 9 (5:7), Dragić 5, Nikolić 6, Prepelič 10 (3:4), Murić 13, Blažič 14 (2:2), Kosi 3 (1:1), Dimec 10 (6:7), Dončić 8 (4:5);