Slovenski derbi v ligi NBA pripadel New Yorku

Miami, 07. 01. 2016 07.47 |

Slovenski derbi v ligi NBA je pripadel košarkarjem New Yorka, ki so sredi Miamija slavili z 98:90. Učinek treh slovenskih igralcev je bil skromen; skupaj so dosegli deset točk. Pravzaprav je vse zadel Goran Dragić, saj je Beno Udrih ostal pri ničli, Saša Vujačić pa spet ni igral.

Zmaga New Yorka je kar precejšnje presenečenje. Miami je trenutno v dobri formi in je pred domačimi gledalci naskakoval četrto zaporedno zmago. A gostje so prikazali odlično igro - izstopal je Carmelo Anthony s 25 točkami - in povsem zasluženo zmagali, saj so vodili večji del srečanja, v drugem polčasu tudi s 15 točkami naskoka. New York je tako zabeležil tretjo zmago v nizu, osemnajsto skupaj, tako da ima zdaj na svojem računu že več zmag kot lani v celem rednem delu. Pri Miamiju je največ točk dosegel Chris Bosh - 28, Goran Dragić pa je v 33 minutah metal 4:9 iz igre in dosegel zanj skromnih 10 točk. Beno Udrih je v dvanajstih minutah zgrešil oba meta na koš, Saša Vujačić pa znova ni bil v postavi New Yorka. Miami bo naslednjo tekmo igral v Phoenixu, kar bo za Dragića prvi povratek k Suns po lanskem prestopu na Florido, New York pa čaka gostovanje v San Antoniu.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Sicer pa večer tudi na ostalih prizoriščih ni bil naklonjen gostiteljem. Na enajstih tekmah so domačini slavili le trikrat, med njimi San Antonio, ki je zabeležil 30. zaporedno zmago pred domačimi gledalci, 21. to sezono. Čeprav brez LaMarcus Aldridgea in Tonyja Parkerja je s 25 točkami razlike premagal Utah. Kar osem igralcev Spurs je doseglo deset točk ali več - Tim Duncan 18, Kawhi Leonard 15, David West 14, Manu Ginobili 14, Kyle Anderson 13, Jonathan Simmons 13, Boban Marjanović 13 in Ray McCallum 10.

Doma sta po povratku Kevina Duranta (26 točk, 17 skokov) zmagala še Oklahoma proti Memphisu ter Phoenix, ki je zadel kar 19 trojk, proti Charlottu.

Miami Heat - New York                           90:98
Orlando Magic - Indiana Pacers                  86:95
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers       115:121
Boston Celtics - Detroit Pistons                94:99
Brooklyn Nets - Toronto Raptors                  74:91
Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets         74:78
New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks         91:100
San Antonio Spurs - Utah Jazz                  123:98