Slovenske košarkarice z visoko zmago začele pot na evropsko prvenstvo 2019

Oradea, 11. 11. 2017 18.52 |

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019 v gosteh premagala Romunijo z 80:59 (18;25, 47:37, 73:46). V skupini E bodo naslednje tekmice Slovenk Finke, te bodo v Celju gostovale v sredo.

Slovenke so bile v Romuniji po slabem začetku v škripcih, a le do zadnjih minut prvega polčasa. Potem pa so tudi z delnim izidom 10:0 povedle za deset točk, s takšno razliko pa so začele tudi drugi polčas. V tretjem delu igre so izbranke Damirja Grgića dokončno strle odpor gostiteljic, hitro so pobegnile na več kot 20 točk razlike, še pred koncem tega dela igre so ušle za skoraj 30 točk (71:42). Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, najvišja prednost pa je znašala 32 točk. Najboljša strelka tekme je bila Eva Lisec s 26 točkami.

Na evropsko prvenstvo, ki ga bosta leta 2019 gostili Latvija in Srbija, se bodo uvrstile najboljše ekipe iz vseh osmih skupin ter še šest drugouvrščenih ekip z najboljšim izkupičkom.

Romunija - Slovenija 59:80 (25:18, 37:47, 46:73)