Slovenke v kvalifikacijah za EP presenetile Litovke

Kranjska Gora, 16. 06. 2012 18.03 |

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 v Kranjski Gori premagala Litvo z 79:68.

Izbrank Borisa Zrinskega visoka zmaga Litovk v Kaunasu proti Nizozemski (88:47) v prvem krogu kvalifikacijske skupine C ni ustrašila. Slovenski voz je na začetku povlekla Teja Oblak, ki je dosegla šest točk (6:9), sredi šeste minute pa je Martina Dover s košem in dodatnim prostim metom poskrbela še za prvo vodstvo (14:13). Litovkam je obilo preglavic povzročala agresivna slovenska obramba po celotnem parketu. Po zaslugi takšne obrambe, dobrega skoka pod obema obročema ter razpoloženih strelk z razdalje je Slovenija slabih šest minut pred polčasom povedla že z osmimi točkami (35:27). To pa ni zmotilo sedmouvrščene reprezentance zadnjega evropskega prvenstva na Poljskem, ki je z osmimi točkami zapovrstjo izenačila na 35:35, v drugem polčasu (37:37) pa se je tako vse začelo znova.

Nika Barič
Nika Barič FOTO: osebni arhiv

Kamile Nacickaite je ob koncu 25. minute Litvo povedla v vodstvo s 43:41, a so se slovenska dekleta še enkrat zbrala. Delni niz 12:2 jih je popeljal na +7 (53:46), do konca pa vodstva niso več izpustile iz rok. Egle Sulčiute je sicer na začetku zadnje četrtine zadela za 56:52, a so Slovenke znale tudi tokrat odgovoriti. Vsega je bilo konec dobre tri minute pred koncem, ko je Teja Oblak, z 19 točkami prvo ime reprezentance, zadela za 74:60. Po slabši tekmi v Belgiji je zelo dobro odigrala tudi druga organizatorka igre Nika Barič. Trboveljčanka je tekmo končala pri 12 točkah in osmih podajah, še točko več pa je dodala vnovič odlična kapetanka Maja Erkić. V prvem krogu je slovenska vrsta v sredo v Bruslju premagala Belgijo s 63:59. V skupini C poleg Belgije in Litve ter Slovenije igrata še Nizozemska in Slovaška.

Slovenija – Litva 79:68 (25:22, 37:37, 56:50)