Slovenke še drugič boljše od Belgijk

Kranjska Gora, 30. 06. 2012 20.24 |

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na peti kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu vknjižila še četrto zmago. Tudi na domačem parketu so bile varovanke Borisa Zrinskega uspešnejše od Belgijk (75:56).

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v svoji peti kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2013 (skupina C) v Kranjski Gori premagala Belgijo s 75:56 (17:17, 33:32, 53:37). Izbranke slovenskega selektorja Borisa Zrinskega so v Kranjski Gori dosegle četrto zmago. Po prvem polčasu ni kazalo na zanesljivo zmago slovenskih košarkaric, Belgijke so bile namreč tiste, ki so narekovale ritem igre. V prvi polovici drugega polčasa pa so gostiteljice zaigrale sijajno v napadu in obrambi.

Teja Oblak
Teja Oblak FOTO: Damjan Žibert

Sandra Piršič je zagospodarila pod obema košema in pobrala številne žoge, razigrale so se tudi njene soigralke, ki so tretjo četrtino končale z izidom 20:5. V zadnji četrtini so brez večjih težav nadzorovale tekmice in dosegle četrto zmago v teh kvalifikacijah. V slovenski reprezentanci sta bili najbolj učinkoviti Teja Oblak in Piršičeva. Prva je 19 točkam dodala še pet podaj in tri ukradene žoge, druga pa je dosegla 15 točk in devet skokov. Nika Barič in Maja Erkić sta dosegli po 11 točk.