Kitajci vendarle niso kaznovali slovenskih nihanj

Luoyang, 02. 08. 2014 09.42 |

Slovenska reprezentanca je na tradicionalnem Stankovićevem pokalu na Kitajskem, na katerem nastopa tretjič, navkljub igri polni napak in nihanj, premagala gostitelje (82:74) in bo igrala v finalu turnirja, kjer bo lovila svojo tretjo lovoriko.

Jure Zdovc nikakor ne more biti zadovoljen s predstavami njegovih varovancev na Kitajskem. FOTO: Damjan Žibert

Slovenska košarkarska reprezentanca je dosegla drugo zmago na turnirju Borislava Stankovića na Kitajskem in se uvrstila v finale, kjer se bo najverjetneje pomerila z Rusijo. Tako se bo lahko B selekciji Rusije oddolžila za poraz v prvem krogu turnirja v Luoyangu, sicer doslej edinega Slovenija na šestih prijateljskih tekmah v okviru priprav na svetovno prvenstvo, ki se bo v Španiji začelo 28. avgusta. Za napredovanje v finale je Slovenija potrebovala zmago z vsaj tremi točkami razlike. Do te prednosti je prišla že takoj na štartu (9:0) in jo nato nadgradila na 30:18. A tu so se začele težave. Ne dovolj agresivna obramba je Kitajcem omogočila neovirane mete z razdalje, ki so jih ti spretno izkoristili. V prvem polčasu so gostitelji zadeli pet od osmih poskusov za tri točke in se do odmora približali na pet točk zaostanka. Najslabša za Slovenijo je bila tretja četrtina. Kitajci so nezbranost Slovenije, še zlasti pod obročem, kaznovali s številnimi lahkimi koši ter v 24. minuti prišli do rekordne prednosti (45:41). Na srečo je Jure Zdovc še pravočasno v igro poslal najboljšega strelca tekme Zorana Dragića, ki je v slabih dveh minutah z osmimi zaporednimi točkami poskrbel za preobrat (55:51). Slovenija je vprašanje zmagovalca rešila v zadnjih petih minutah. Z delnim izidom 10:0 je dobre tri minute pred koncem prišla do osmih točk prednosti (73:65), ki jih je ohranila z natančnim izvajanjem prostih metov.

Zoran Dragić je bil prvi strelec tekme z 21 točkami (met 6:8 za dve točki, 1:3 trojke). Po dvanajst točk sta dosegla Edo Murić (8 skokov) in Jure Balažič (trojke 2:4), eno manj pa sta imela Domen Lorbek (met iz igre 4:5) ter Jaka Klobučar.

Kitajska - Slovenija 74:82 (12:19, 24:22, 20:18, 18:23)