Slovenci v Litiji premagali Makedonce

Litija, 28. 07. 2013 21.54 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala drugo pripravljalno tekmo v sklopu priprav na evropsko prvenstvo. V Litiji so Slovenci s 63: 54 premagali Makedonce, ki jih vodi Aleš Pipan in slavili turnirsko zmago.

Slovenski košarkarji v sklopu pripravljalnega turnirja za Eurobasket 2103 odigrali še drugo prijateljsko tekmo in dosegli drugo zmago. Varovanci selektorja Božidarja Maljkovića so na prvi tekmi premagali Ukrajino, na drugi pa so bili boljši še od Makedonije, ki jih vodi slovenski strokovnjak Aleš Pipan. Slovenci so v litijski dvorani zmagali s 63:54, tudi tokrat pa slovenska izbrana vrsta še ni nastopila v popolni postavi, počiivali so Goran Dragić, Jaka Lakovič, Boštjan Nachbar in Jaka Brodnik, pri Makedoniji pa ni bilo Pera Antića in Boja McCalebba.

Slovenci so z delnim izidom 13:0 prevzeli pobudo, a ne za dolgo, saj so bili Makedonci dovolj spretni, da so z meti z razdalje narekovali ritem igre in držali prednost na semaforju ter vodili vse do zadnje četrtine. Šele ko so Slovenci stisnili Makedonijo v obrambi, hkrati pa prevzeli pobudo pod obročema, se je prednost Makedoncev stopila in po trojki Klemna Prepeliča v 36. minuti je Slovenija po dolgem času znova povedla (56:53). Od tu naprej za Makedonce ni bilo več rešitve, Slovenija je bila boljši tekmec in je tudi preko hitrih protinapadov prišla do neulovljive prednosti. V vrstah Slovenije je Uroš Slokar dosegel 8 točk in 6 skokov, Vidmar 9 točk in 10 skokov, Joksimovič in Zoran Dragić pa sta dosegla po 11 točk. Slovenija je z dvema zmagama osvojila prvo mesto na turnirju v konkurenci Makedonije in Ukrajine, Gašper Vidmar pa je bil izbran za najboljšega igralca turnirja. Po turnirju je priprave moške članske reprezentance zapustil Jaka Brodnik.

Slovenija bo niz prijateljskih tekem nadaljevala v Celju, kjer jo od petka do nedelje čakajo trije novi tekmeci, Latvija, Srbija in Turčija.

Slovenija je dosegla drugo zaporedno zmago, po Ukrajini so "padli" še Makedonci. FOTO: Damjan Žibert

Slovenija - Makedonija 63:54 (20:21, 32:38, 47:53)