Slovenci v finišu strli odpor žilavih Latvijcev

Domžale, 16. 07. 2012 22.39 |

Košarkarji slovenske reprezentance mlajših članov do 20 let so v Domžalah v tekmi prvega kroga drugega dela evropskega prvenstva premagali Latvijo z 69:62 in tako vknjižili še četrto zaporedno zmago na turnirju ter se praktično že uvrstili v četrtfinale.

Alen Omić
Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

Začetek tekme se ni odvijal po slovenskih notah, saj so bili Latvijci večji del prvega polčasa korak pred mladimi slovenskimi košarkarji, a si ob tem pridno nabirali osebne napake. Janis Timma, s 13 točkami prvo ime svoje reprezentance v prvem polčasu, je svojo ekipo sredi 14. minute popeljal že na osem točk naskoka (26:18). Latvijcem tedaj pobeg ni uspel, Slovenija pa se je v igro dokončno vrnila v predzadnji minuti prvih 20 minut. Alen Omić je tedaj popravil zgrešeno polaganje Marka Pajića za 33:33, za izenačen izid na polovici tekme pa je s košem 2,5 sekunde pred iztekom igralnega časa poskrbel Luka Rupnik (37:37). Po odmoru so izbranci Zmaga Sagadina prevzeli pobudo ter se v slabih šestih minutah z delnim nizom 4:13, prebili na +8 (45:53). A tudi to ni bilo dovolj za zmago proti vrsti nekdanjega košarkarja Uniona Olimpije, Robertsa Štalmahersa. Ta je slabih osem minut pred koncem tekme s košem Janisa Bertinsa izenačila na 55:55 in vse se je začelo znova. Slovenija je na to hitro odgovorila s košem izjemno borbenega Gezima Morine, ki se je izkazal pod obema obročema, ter trojko Mateja Rojca (55:60). 85 sekund pred koncem je Rupnik izsilil peto osebno napako najboljšega posameznika Latvije, Timme, nato pa z dvema prostima metoma (60:67) dokončno zapečatil usodo Latvije.

Slovenija – Latvija 69:62 (20:14, 17:23, 13:18, 12:13)