Ljubljana, 02. 02. 2014 18.36 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 19. krogu lige ABA v napeti končnici ostali brez zmage nad Igokeo. Potem, ko so večji del dvoboja vodili, so v zadnji minuti igrali premalo zbrano in prepustili zmago tekmecu (62:66).

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije se v regionalni ligi ABA ne predajajo in tudi tokrat, ko jim je v goste prišla zasedba Igokee, je bil njihov cilj zmaga. Zavedajo se namreč, da lahko le z nizom vrhunskih dosežkov v regionalni konkurenci računajo na preboj na zaključni turnir. "Igokea je pred kratkim zamenjala trenerja, ki je spremenil nekaj stvari v njihovi igri. Gre za izjemno nevarno ekipo s kar nekaj kakovostnimi in izkušenimi igralci. Dobro bomo pripravljeni na njihovo igro. Od svojih igralcev zahtevam, da na tekmi prikažejo veliko bolj borbeno predstavo kot v Turčiji. Koncentracija mora biti na višjem nivoju, če želimo do zmage,“ je pred dvobojem razmišljal strateg zmajev Aleš Pipan in njegovi izbranci so to večji del dvoboja tudi upoštevali.

Alen Omić
Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

Prvo četrtino so dobili z 21:11, drugo s 16:13 in vse je kazalo na njihovo gladko zmago. V tretji četrtini pa so se začele stvari na parketu zapletati. Gostje so pred sklepnim delom dvoboja zaostajali le za sedem (54:47) in se štiri minute pred iztekom igralnega časa Ljubljančanom približali na vsega točko zaostanka (58:57). Po košu Nemanje Gordića so gostitelji odgovorili s trojko Dina Murića in bili v izjemno napetih zadnjih minutah vseskozi korak pred tekmecem. Minuto in 12 sekund pred koncem so imeli gostje priložnost za vodstvo in po natančno izvedenih prostih metih povedli.

Zmaji so zapravili še en napad in tudi to je Igokea izkoristila (66:62).