Še en poraz košarkarjev Krke v državnem prvenstvu

Šenčur, 26. 11. 2014 21.53 |

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 8. krogu lige Telemach premagali Krko z 87:79

Varovanci trenerja Igorja Kešelja še naprej navdušujejo. Po zmagi v nedeljo v Mariboru so tokrat pred domačimi gledalci nadigrali aktualne državne in pokalne prvake iz Novega mesta. Krka je tako doživela tretji poraz v sedmih tekmah lige Telemach, prvega po treh zaporednim zmagah, Šenčur Gorenjska gradbena družba pa je zabeležila tretji par točk v zadnjih štirih nastopih. Zmaga Šenčurja GGD je povsem zaslužena. Gostje, ki imajo v zadnjem času kar precej težav s poškodbami (manjkal je Hukić, prvo pravo tekmo v ligi Telemach pa je odigral Armstead), so vodili le enkrat v vseh 40 minutah. Takoj na začetku tekme, nato pa so gostitelji prevzeli pobudo in že v prvi četrtini nakazali, da se lahko nadejajo presenečenja. To je še bolj realno postalo v drugih desetih minutah, ko se je razlika povzpela na 14 točk (34:20), dokončno pa je bilo jasno, da bosta točki ostali doma, ko je Šenčur zlahka odbil napad Krke (50:46) in na zadnji odmor odšel s 15 točkami naskoka. V zadnjih desetih minutah so izkušeni domači igralci rutinirano zadržali prednost in se ob koncu prešerno veselili zgodovinske zmage nad državnimi prvaki.

Pri domačih je izstopal dosežek Smiljana Pavića, sicer bivšega košarkarja Krke, ki je z 22 točkami in 11 skoki zabeležil svojega četrtega dvojnega dvojčka v sezoni, na drugi strani pa je največ točk dosegel Erjon Kastrati (19). Krko v naslednjem krogu lige Telemach (2. 12.) čaka še en težak preizkus, saj bo gostila zasedbo Tajfuna, ki je po sedmih tekmah še brez poraza, Šenčur Gorenjska gradbena družba pa je v devetem krogu prost. Nov izziv ga čaka 13. decembra doma proti Grosbasketu.

Košarkarji Krke so doživeli tretji poraz v DP.