Rutinska zmaga Reala kot obliž na rane: 13 točk Randolpha, Dončić nerazpoložen

Madrid, 04. 03. 2018 14.58 |

V odličnem vzdušju madridske dvorane WiZink Center, za katerega je poskrbelo okoli 1500 navijačev gostujočega Burgosa, je Real Madrid brez večjih težav slavil zmago na prvenstveni tekmi 21. kroga (96:81).

Prva moža Reala sta bila tokrat Jaycee Carroll z 18 točkami (statistični indeks 15) in Walter Tavares, ki je 13 točkam dodal ravno toliko skokov in še tri blokade (indeks 27). Kraljevi klub z Burgosom, razen v določenih trenutkih tekme, ni imel večjih težav in na koncu slavil s 15 točkami razlike. V dvorani WiZink Center se je zbralo več kot tisoč navijačev gostujoče ekipe s severa države, a niso uspeli ponesti svojih ljubljencev do presenetljive zmage.

Randolph (desno) v dresu slovenske reprezentance.
Randolph (desno) v dresu slovenske reprezentance. FOTO: AP

Burgos je bil najbližje v tretji četrtini, Goran Huskić je za goste dosegel 15 točk, toda Carroll in soigralci so v zadnji četrtini dokončali delo za že 19. prvenstveno zmago v sezoni ob vsega dveh porazih.

Luka Dončić podobno kot na zadnjih nekaj tekmah, Real se je na domači parket vrnil po bolečem porazu v Evroligi z branilcem naslova Fenerbahčejem (83:86), ni bil najbolj razpoložen in v 14 minutah zbral tri točke, pet skokov in pet podaj. Bolj se je izkazal drugi slovenski reprezentant v belih vrstah Anthony Randolph, ki je v dobrih 25 minutah prispeval 13 točk in šest skokov.