Rogaška na odločilni tekmi ugnala Helios in se uvrstila v finale

Rogaška Slatina, 18. 05. 2015 19.48 |

V velikem finalu košarkarske lige Telemach se bosta pomerila Tajfun in Rogaška. Potem ko je Tajfun že po dveh tekmah izločil petkratne prvake iz Novega mesta, so košarkarji iz Rogaške Slatine danes v odločilni tretji polfinalni tekmi premagali Helios s 77:67.

Košarkarji Rogaške so morda nekoliko presenetljivo, a povsem zasluženo drugi finalisti letošnjega državnega prvenstva. Potem ko je za prvi del presenečenja poskrbel Tajfun, ki je že po dveh tekmah izločil Krko, so danes košarkarji iz Rogaške Slatine v tretji tekmi zanesljivo premagali Helios s 77:67 in si zagotovili možnost, da se z lokalnim tekmecem Tajfunom pomerijo za to, katera ekipa bo kot četrta v Sloveniji osvojila prvenstvo.

Gašper Okorn se s Heliosom ni uspel uvrstiti v veliki finale.
Gašper Okorn se s Heliosom ni uspel uvrstiti v veliki finale. FOTO:

Nobenega od dosedanjih prvakov namreč ni v finalu, v 23 sezonah je Union Olimpija slavila 15-krat, Krka sedemkrat, Helios pa enkrat. Obenem pa bosta tokrat prvič po prvi sezoni 1991/92 v finalu spet dva novinca. Helios je že v četrtfinalu izločil Union Olimpijo, nato pa kot ekipa iz skupine za obstanek prišel na rob finala. Zadnjega koraka pa Domžalčani niso zmogli, danes so domači košarkarji pred svojimi bučnimi navijači narekovali ritem tekme.

Gostje so po izenačenem začetku še vodili ob izteku prvega dela, a so v zadnji minuti domači prišli do vodstva. Naskok 20:17 se je v nadaljevanju hitro povečal, saj Helios kar nekaj minut ni zadel in na semaforju je bilo že 32:17. Do konca četrtine so sicer spet prišli bližje, vendar je prav ta razlika iz drugega dela ostala ključna za zmago.

Potem ko so Slatinčani tudi tretjo četrtino zanesljivo nadzirali tekmo in Heliosu niso pustili blizu, se je zdelo, da bi morda lahko preobrat prinesel začetek zadnje. Takrat je Helios prišel na le -7 (60:53), vendar je bil tudi odgovor domačih hiter. Sandi Čebular je zadel trojko ter z njo napovedal nov vzpon domače zasedbe, ki je vodila tudi že s 77:60, v zadnje pol minute pa so gostje le še kozmetično popravili izid, medtem ko se je v dvorani začelo veliko slavje.

Najboljši domači košarkar je bil Dražen Bubnić, ki je tekmo končal pri 23 točkah in imel še devet skokov, pri Heliosu je izstopal Marko Ščekić z 21 točkami.

Rogaška - Helios Suns 77:67 (20:17, 45:34, 60:46)