Real kljub 19 točkam Dončića, ki je še četrtič v sezoni presegel indeks 30, poražen v Tel Avivu

Tel Aviv, 09. 11. 2017 21.57 |

Košarkarji Real Madrida so v šestem krogu evrolige uzrli drugi zaporedni poraz v omenjenem tekmovanju. V Tel Avivu so morali priznati premoč zasedbi Maccabija, ki jo vodi stari znanec slovenskih parketov Neven Spahija. Luka Dončić je vknjižil 19 točk, temu pa dodal še šest skokov in šest podaj. Slovenski organizator igre je imel daleč najboljši indeks na tekmi (30).

Drugi slovenski reprezentant Anthony Randolph v dresu madridskega Reala je vknjižil 13 točk in 9 skokov (indeks 16). Najboljši strelec tekme je bil član domače zasedbe Maccabija, in sicer je Deshaun Thomas vknjižil 21 točk.

Real Madrid je tekmo začel izjemno dobro, z zadeti meti za tri točke, prednost so galaktiki znali zadržati do konca prve četrtine. Nato pa je sledil popoln mrk gostov, ki so podlegli peklenskemu vzdušju v dvorani Menora Mivtachim. Maccabi se je tako ob polčasu dokopal do prednosti petih točk (47:42). V drugem polčasu smo videli identičen scenarij. Real je silovito krenil v tretjo četrtino, nato vodil tudi v četrti, a v zadnjih dveh minutah povsem popustil v obrambi, kar so domači znali kaznovati preko razpoloženega Thomasa in vknjižili še četrto zmago sezone, s čimer imajo zdaj enako razmerje zmag in porazov kot Real Madrid. Ta je izgubil še drugo zaporedno evroligaško tekmo, kar ni dober obet pred nedeljskim derbijem v domačem prvenstvu z Barcelono.

Dončić, sicer evroligaški MVP meseca oktobra, je bil z 19 točkami (14 v drugem polčasu) najboljši strelec madridskega Reala, Anthony Randolph pa je bil s 13 točkami drugi najboljši. Dončić je zabeležil indeks 30 in tako še na četrti tekmi letošnje evrolige presegel indeks mejo 30.

Evroliga, 6. krog:
Maccabi Tel Aviv – Real Madrid 90:83 (22:30, 25:12, 17:24, 26:17)
Thomas 21, Roll 16, Tyus 14; Dončić 19 (6 skokov in 6 podaj) v 32 minutah, Randolph 13 (9 skokov) v 34 minutah

CSKA Moskva - Valencia 94:67
Armani Olimpia Milano - Žalgiris Kaunas 62:94

Barcelona - Anadolu Efes Istanbul 85:89