Real Madrid izpadel že v osmini finala

Madrid, 02. 03. 2012 08.27 |

V košarkarski Evroligi se je končala osmina finala, v četrfinale se je uvrstilo osem najboljših moštev. Med njimi ni moštva Reala iz Madrida, ki se ni uvrstilo na eno od prvih dveh mest, ki vodita v nadaljevanje tekmovanja.

V četrtfinale Evrolige, v katerem se bodo ekipe merile na tri zmage, so se uvrstila moštva Panathinaikosa, Maccabija, Barcelone, CSKA, Unicsa, Bilbaa, Olympiacosa in Siene. V tem delu tekmovanja bosta tako nastopala le še dva slovenska igralca, čaka pa ju neposreden dvoboj, saj bo Boštjan Nachbar z Unicsom igral proti Barceloni Erazma Lorbka.

Real Madrid je izpadel, Barcelona z Erazmom Lorbkom pa se je zanesljivo uvrstila v četrtfinale Evrolige. FOTO: Damjan Žibert

Na zadnjih tekmah osmine finala je Saša Vujačić z Efesom izgubil doma proti CSKA s 65:82 in v 27 minutah dosegel 17 točk, skok in podajo. Jaka Lakovič je z Galatasarayem gostoval pri Olympiacosu in izgubil z 81:88 ter v 25 minutah zbral 12 točk, pet podaj in tri skoke. Montepaschi je z 90:102 moral priznati premoč Realu, pri katerem je Mirza Begić v 15 minutah dosegel sedem točk, šest skokov in podajo. Vseeno tudi zmaga Realu ni pomagala do uvrstitve v četrtfinale. Zmagal je tudi Bilbao in Baski so se uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, drugo moštvo, ki je napredovalo iz te skupine, pa je Siena.

Boštjan Nachbar je z Unicsom izgubil pri Panathinaikosu in v šestih minutah ostal brez točk, Emporio Armani je s 85:72 premagal Ülker, za katerega je Gašper Vidmar dosegel pet točk, Emir Preldžić pa kar 15. Barcelona je s 70:67 ugnala Maccabi, Erazem Lorbek je za zmagovalce prispeval štiri točke. Zmagovalci četrtfinalnih tekem bodo med 11. in 13. majem zaigrali na zaključnem turnirju četverice v Carigradu.