Prva gostujoča zmaga za Miami, Dragić prispeval 12 točk in šest podaj

Los Angeles, 06. 11. 2017 07.43 |

Košarkarji Miami Heat so v devetem nastopu v tej sezoni zabeležili četrto zmago. Slavili so na gostovanju v Los Angelesu pri Clippers s 104:101, Goran Dragić pa je bil relativno skromen, saj je dosegel le dvanajst točk in imel šest podaj ter štiri skoke.

Dragić je k zmagi Miamija prispeval 12 točk, 6 podaj in 4 skoke.
Dragić je k zmagi Miamija prispeval 12 točk, 6 podaj in 4 skoke. FOTO: AP

Prvo zmago v gosteh je Miami dosegel v dramatični končnici, potem ko je v zadnji četrtini zapravil kar 25 točk prednosti. Osem sekund pred koncem je Miami v vodstvo s 102:101 popeljal James Johnson, v zadnjem napadu pa je za zmago domačih zgrešil Blake Griffin. Clippers so v zadnjo četrtino vstopili z delnim izidom 16:0, Miami pa ni zadel več kot pet minut. Goran Dragić je tekmo začel odlično, saj je od uvodnih 14 točk vročice dosegel kar osem, nato pa se mu je met v nadaljevanju tekme zaustavil.

Pri Miamiju je imelo šest igralcev dvomestne številke pri točkah. Hassan Whiteside je zbral 21 točk in 17 skokov, Tyler Johnson je dosegel 19 točk, Wayne Ellington 17, Josh Richardson in James Johnson pa po 14.

Na ostalih prizoriščih je bilo kar nekaj razpoloženih igralcev. James Harden je za Houston dosegel 56 točk in le za točko zgrešil klubski rekord. Iz igre je metal 19:25, ob tem pa zbral še 13 podaj. Latvijec Kristaps Porzingis pa je tako kot Harden postavil osebni rekord - za New York je dosegel 40 točk.

Porzingis, ki je v četrtfinalu evropskega prvenstva proti Sloveniji dosegel 34 točk, je trenutno najbolj vroč tuji igralec v ligi NBA. To je bila že njegova sedma tekma v tej sezoni z več kot 30 doseženimi točkami; 40 točkam proti Indiani je dodal osem skokov in šest blokad ter tako odločilno pripomogel, da so Knicks nadoknadili 19 točk zaostanka in slavili s 108:101.

Od sinočnjih tekem velja omeniti nova poraza Clevelanda (4-6), doma proti Atlanti s 115:117, kar pomeni, da so podprvaki zdrsnili na 12. mesto na vzhodu, ter Oklahome (4-5) s Portlandom. Po prvih treh tednih lige NBA sta v vodstvu Boston (8-2) ter Houston (8-3).

LA Clippers - Miami Heat                         101:104
(Goran Dragić 12 točk, 6 podaj, 4 skoke v 32 minutah za Miami)
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks              115:117
Orlando Magic - Boston Celtics                    88:104
Toronto Raptors - Washington Wizards              96:107
Houston Rockets - Utah Jazz                      137:110
San Antonio Spurs - Phoenix Suns                 112:95
New York Knicks - Indiana Pacers                 108:101
Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets       112:94