Printezis v zadnji sekundi zadel za evropski prestol Olympiacosa

Carigrad, 13. 05. 2012 22.34 |

Košarkarji Olympiacosa so novi evropski prvaki. V finalu zaključnega turnirja evrolige v Carigradu so v dramatični končnici s košem Georgiosa Printezisa v zadnji sekundi premagali CSKA Moskvo z 62:61.

Grki so v finalu naredili velik preobrat in zmagali s košem Georgiosa Printezisa v zadnji sekundi tekme. CSKA je namreč 12 minut pred koncem vodil z 19 točkami prednosti (53:34) in bil na pragu svojega sedmega naslova prvaka Evrope. Toda varovanci Dušana Ivkovića, ki je drugič postal prvak Evrope, potem ko je naslov leta 1997 v Rimu osvojil prav tako z Olympiacosom, se niso predali. Na začetku zadnje četrtine so se najprej približali na 48:53, nato na 52:55, minuto pred koncem tekme je bilo 58:60, deset sekund do zaključka pa le še 61:60. Vseeno so Rusi imeli vse v svojih rokah, saj je Romunas Šiškauskas stal na črti prostih metov. Zgrešil je oba poskusa, na drugi strani pa je Printezis po podaji MVP igralca finala Vasilisa Spanulisa zadel v zadnji sekundi s polrazdalje in poskrbel za nepopisno slavje na parketu in med grškimi navijači na tribunah.
Za zmagovalce je večino točk dosegla trojica košarkarjev – Lazaros Papanikolao 18, Vasilis Spanulis 15, Georgios Printezis 12, v vrstah poražencev pa so bili najbolj razpoloženi Miloš Teodosić s 15, Andrej Kirilenko z 12 in Nenad Krstić z 11.

Olympiacos se je drugič v zgodovini kluba zavihtel na vrh Evrope.
Olympiacos se je drugič v zgodovini kluba zavihtel na vrh Evrope. FOTO: Reuters

Lorbek z Barcelono do tretjega mesta

V tekmi za tretje mesto je Barcelona Regal premagala lanske prvake Panathinaikos s 74:69. Slovenski reprezentant Erazem Lorbek, ki so ga v soboto izbrali v prvo peterko evrolige skupaj z Andrejem Kirilenkom, Nenadom Krstićem (oba CSKA Moskva), Dimitrisom Diamantidisom (Panathinaikos) in Vasilisom Spanulisom (Olympiacos), tokrat ni bil razpoložen. V 17 minutah na parketu je le enkrat nenatančno vrgel na koš in ujel tri odbite žoge.