Helsinki, 03. 09. 2017 09.24 |

Na košarkarskem evropskem prvenstvu je bila v 3. krogu skupinskega dela v "slovenski" skupini A prva na sporedu tekma med reprezentancama Francije in Islandije. Islandci ostajajo brez zmage, saj so Francozi zabeležili visoko zmago (115:79).

V vlogi favorita so bili francoski košarkarji, ki so računali na drugo zmago na letošnjem Eurobasketu. Galski petelini so po nekoliko presenetljivem porazu s Finci v 1. krogu EP, v 2. krogu premagali Grčijo, izkazal se je Joffrey Lauvergne z dvojnim dvojčkom (21 točk, 11 skokov), proti Islandcem pa niso imeli težav in so slavili visoko zmago. Islandci v skupini A po treh tekmah ostajajo brez zmage in z veliko negativno razliko v koših. Proti Grčiji so izgubili za 29, proti Poljski za 30 , proti Franciji pa za 36 točk.

V zasedbi francoskega selektorja Vincenta Colleta sicer manjka kar nekaj izvrstnih posameznikov, a s to težavo se ukvarja večina reprezentanc na Eurobasketu. V moštvu so le trije igralci iz lige NBA. V prvi četrtini sta v igri praktično brez obramb obe moštvi dobro zadevali in zato ni presenetljivo, da je bil izid visok, 29:25 za Francoze. Slednji so vodili do polovice četrtine, nato pa so Islandci predvsem z meti za tri celo prešli v vodstvo in dvakrat vodili za tri točke. Ob polčasu je bilo +4 za galske peteline. V drugi četrtini so Francozi stopili na "plin" in povišali prednost, najvišja je bila dobre tri minute pred koncem prvega polčasa, +13 (48:35). Nato je sledilo kratko francosko "zatišje", Islandci so s sedmimi točkami zmanjšali prednost, ob polčasu je bilo 49:42.

V tretji četrtini je Francija še dodala nekaj točk prednosti ob polčasu in slabih pet minut pred koncem tega dela je bilo +20 (68:48). Islandcem se je ustavil met za tri točke, Francozi so to rutinirano izkoristili in praktično že vpisali nove točke za zmago. V zadnji minuti četrtine je bilo tudi že +30, tak je bil tudi izid četrtine (86:56). Francozi so četrtino dobili z izidom 37:14 in kazalo je na stotico Francozov. Dosegli so jo slabih pet minut pred koncem tekme (101:72), najvišja razlika na tekmi pa je bilo +36. Francozi so dosegli najvišjo zmago v dosedanjem poteku prvenstva (drugo stotico na EP so dosegli Belgijci), zmagali so s 115:79. Nando De Colo je dosegel 16 točk, pri poražencih jih je Stefansson zbral 23.

Joffrey Lauvergne polaga poleg Hordurja Vihjalmsson.