Premierni nastop Zorana Dragića v ligi NBA

Phoenix, 16. 11. 2014 07.59 |

V ligi NBA so prvič v sezoni na parket stopili trije slovenski košarkarji. Beno Udrih pri Memphisu, ki je zmagal, ter brata Goran in Zoran Dragić, ki sta izgubila s Phoenixom v Los Angelesu. Za Zorana je bil to uradno prvi nastop v ligi NBA.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je moštvo Memphis Grizzlies gostilo Detroit Pistons in zmagalo s 95:88. Beno Udrih je za zmagovalce dosegel osem točk, podajo in skok, s 23 točkami je bil najboljši Marc Gasol. Memphis sicer ne igra prepričljivo, vendar pa dovolj dobro, da v končnicah stre odpor tekmecev in je z devetimi zmagami ter le enim porazom trenutno najboljša ekipa lige. Le dvakrat so grizliji zmagali z dvomestno razliko, šest tekem se je končalo s prednostjo petih ali manj točk, Milwaukee pa jim je edini poraz prizadejal s točko razlike. "Mislim, da v naših dvobojih bolj trpijo navijači, mi smo tega vajeni. Lažje je biti na igrišču, ko imaš vpliv na končni razplet," je dejal Španec Gasol. Poleg njega sta se izkazala tudi Zach Randolph s 17 točkami in 22 skoki, od tega je 13 žog ujel v napadu, ter Mike Conley z 18 točkami. Goste je dolgo v igri držal Kyle Singler (21 točk), ki je zadel pet od sedmih poskusov za tri točke.

Phoenix Suns so v gosteh s 107:120 izgubili proti Los Angeles Clippers. Goran Dragić je za Phoenix dosegel 19 točk. Prvič je, odkar je podpisal pogodbo za sonca iz Phoenixa, na uradni tekmi zaigral tudi Goranov mlajši brat Zoran, ki je na parketu prebil dve minuti, a se še ni vpisal v statistiko. Goran je 19 točk dosegel v 33 minutah, poleg tega pa je vpisal še dve podaji in skok. V dresu sonc je bil s 26 točkami najboljši Gerald Green, medtem ko je pri Los Angelesu Chris Paul dosegel 32 točk.