Poraza moštev bratov Dragić in Udriha

Memphis, 28. 02. 2015 08.52 |

Ekipa New Orleans Pelicans je v ligi NBA premagala Miami Heat s 104:102, Goran Dragić je dosegel 20 točk v petintridesetih minutah. Memphis Grizzlies je doma klonil v dvoboju s Los Angeles Clippers z 79:97, Beno Udrih pa je za poražene gostitelje v štiriindvajsetih minutah dosegel šest točk.

Memphis Grizzlies je doma klonil v dvoboju s Los Angeles Clippers z 79:97, Beno Udrih pa je za poražene gostitelje v štiriindvajsetih minutah dosegel šest točk, skok in dve podaji. Gostitelje sta, poleg dobre obrambe tekmecev, pokopala z dvojnima dvojčkoma Chris Paul (19 točk in 13 podaj) in DeAndre Jordan (15 točk, 22 skokov). Ekipa Clippers je na drugem mestu pacifiške skupine, Memphis pa vodi v jugozahodni in je drugi na celotnem zahodnem delu.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

V New Orleansu je srečanje odločil Francoz Alexis Ajinca, ki je po dveh podajah Erica Gordona dosegel edina koša v zadnji minuti tekme. S 24 točkami je dosegel rekord kariere in poskrbel za četrto zaporedno zmago svoje ekipe. Ta je pred zadnjo minuto zaostajala za dve točki (100:102), ko je po podaji Dwyanea Wadea za svojo šestnajsto točko zabil Hassan Whiteside. Prav Wade je imel zadnjo priložnost za goste, vendar je od izteku igralnega časa zgrešil trojko. Goran Dragić je bil za Luol Dengom (22) drugi strelec Miamija in skupaj z Gordonom tretji na tekmi.

Brez težav je v Torontu Raptorse premagala vodilna ekipe lige Golden State Warriors s 113:89. Domači, ki so sicer drugi na vzhodu, so zadeli le en met iz 19 poskusov iz igre v prvi četrtini, kar je najslabši izkupiček v zgodovini kluba. Igralci Atlante Hawks, ki so najboljši na vzhodnem delu lige, so s 95:88 ugnali Orlando Magic. Bralnici naslova, košarkarji San Antonio Spurs, so s 107:96 premagali Sacramento Kings. Francoz Tony Parker je z enajstimi točkami, skupaj jih je dosegel le osem več, držal razliko v zadnji četrtini.

New Orleans Pelicans - Miami Heat 104:102
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 79:97
Philadelphia 76ers - Washington Wizards 89:81
Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 93:86
Boston Celtics - Charlotte Hornets 106:98
Detroit Pistons - New York Knicks 115:121 (podaljšek)
Toronto Raptors - Golden State Warriors 89:113
Atlanta Hawks - Orlando Magic 95:88