Poraz Olimpije po začetniških napakah v končnici

Ljbljana, 05. 10. 2015 22.43 |

Union Olimpija je po dobrem začetku sezone v mednarodni ligi in zmagi proti skopski ekipi prvič gostovala. Na zanjo neugodnem terenu v dvorani Laktaši proti Igokei je hitro zaostala, a se nato vrnila v igro, dobro igrala dve četrtini, na koncu pa spet popustila in izgubila (63:72).

Gašper Potočnik
Gašper Potočnik FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so na gostovanje odpotovali v popolni zasedbi, a se je v uvodnih minutah zdelo, da imajo premalo igralcev. Oziroma vsaj premalo razpoloženih, saj so imeli večminutni strelski mrk. Po izidu 5:4 so namreč domači do izida 17:4 sami skrbeli za polnjenje koša, šele Saša Zagorac je s trojko nekoliko zbudil goste, ki pa so kljub temu na prvi odmor odšli z velikim zaostankom in le desetimi točkami. V nadaljevanju se je podoba nekoliko popravila, Ljubljančani so počasi, a vztrajno lovili tekmece. V 19. minuti so tako prišli do 36:38, na odmor pa odšli z znosnimi štirimi točkami minusa. Te so kmalu spremenili v plus: po začetni nezbrani igri obeh ekip v tretjem delu so gostje pritisnil v obrambi, začeli še zadevati, Zagorac spet trojko ob pravem času, tako da so pri 50:49 prešli v vodstvo, zadnji del tekme pa je bil povsem odprt. Pri izidu 54:60 in zabijanju Blaža Mahkovica je kazalo, da je preobrat popoln. Toda sledil je še eden, v režiji domačih, ki so na hitro prišli do vodstva 68:63. Napake zmajev, koraki Gregorja Horvata in zgrešena trojka Zagorca, pa so ob koncu pokopale še zadnje upe na dve točki, Aleksandar Ćapin pa je imel mirno roko pri prostih metih za potrditev zmage.

Pri gostih je bil s 16 točkami najučinkovitejši Miha Lapornik, pri domačih pa sta igro vodila Vuk Radivojiević z 20 in Ćapin s 16.