Indianapolis, 10. 02. 2015 08.19 |

Košarkarji NBA moštva San Antonio Spurs so na gostovanju pri Indiana Pacers vknjižili tesno zmago s 95:93. Skalp ostrog pa ne bi bil nič posebnega, če ne bi gostje vknjižili 1000. zmago, odkar na njihovi klopi sedi Gregg Popovich.

Košarkarji NBA moštva San Antonio Spurs so na gostovanju pri Indiana Pacers zmagali, čeprav je večji del dvoboja kazalo, da temu ne bo tako. Gostje so sicer prvo četrtino dobili s 30:28, v nadaljevanju pa nekoliko popustili, kar je tekmec s pridom izkoristil. Predvsem v 3. četrtini, ki so jo izbranci Franka Vogla dobili s kar 34:18. Tako je pred sklepnim delom dvoboja vse kazalo na njihovo zmago, a je šlo zgolj za 'račun brez krčmarja'.

Tony Parker
Tony Parker FOTO: Reuters

Tony Parker (19 točk) je skupaj s soigralci odigral fenomenalno zadnjo četrtino in ostroge so vknjižile zmago s 95:93. To je bila obenem tudi 1000. zmaga Gregga Popovicha na klopi San Antonia: "Tu sem že dolga leta in vselej sem obkrožen s fenomenalnimi igralci. To je edina formula. Dobiti prave fante je težavno, a imam to srečo, da imam samo kakovostne. Najpomembnejši je čas, saj je potrebno leta opazovati, da bi našel tisto, kar potrebuješ za zmagovalni recept."

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 93:95
Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 84:89
Washington Wizards - Orlando Magic 96:80
Miami Heat - New York Knicks 109:95
Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 103:97
Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 105:117
New Orleans Pelicans - Utah Jazz 96:100
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 98:115